Zakręć się hula hop!

Jakiś czas temu zachęcaliśmy Was do odgrzebania pudełka ze swoimi zabawkami z dzieciństwa i poszukania w nim skakanki. O jej ogromnych zaletach pisaliśmy w odrębnym artykule. Dziś zachęcamy, aby przejrzeć je jeszcze raz! Przydadzą nam się od razu – poszukajmy w nim kolejnego rewelacyjnego sprzętu do ćwiczeń – hula hop. Od teraz nie będzie się ono kojarzyć już tylko z dziecinnymi wygibasami, ale z ćwiczeniami, które przyniosą dużo dobrych efektów!

hulahop

Hula hop to świetne rozwiązanie dla osób, którym znudziły się monotonne treningi. Ten z okrągłą obręczą nazywany jest przez ludzi z całego świata „najzabawniejszym treningiem na świecie”. Na dodatek jest bardzo skuteczny. To właśnie z tego powodu zajęcia z tym przyrządem, nazywane „hoopnotica” cieszą się tak ogromną popularnością za oceanem. Podobno modzie tej uległy już takie gwiazdy jak Pink, Marisy Miller i Beyonce.

Trening hula hop to, wbrew pozorom, nie tylko zabawa polegająca na kręceniu dużym kołem. Składa się on z ćwiczeń mających na celu wzmocnienie mięśni naszego ciała w towarzystwie wielu ruchów tanecznych, które sprawiają nam tak ogromną przyjemność. Wiele osób ostrzega, że od takich treningów naprawdę można się uzależnić! Ćwiczenia są proste w wykonaniu, można je wykonywać w dowolnym miejscu (nawet w domu) i nie wymagają zbyt dużego nakładu pracy oraz nie są czasochłonne.

Jak działa hula hop?

Hula hop to ćwiczenia, które przede wszystkim mają za zadania wymodelować naszą talię. Dzieje się tak, ponieważ podczas kręcenia kółkiem prowokujemy do intensywnej i wytężonej pracy mięśnie naszego brzucha. Po kilku seriach ćwiczeń możemy być pewni, że oprócz zgrabnego brzuszka wzmocnią się i uelastycznią nasze mięśnie, polepszymy swoją kondycję i poczucie równowagi. Już po kilku dniach regularnych treningów z pewnością zauważymy, że naszej talii ubyło kilka centymetrów.

Wybierając inne metody ćwiczeń przy pomocy hula hop uda nam się także zaktywizować mięśnie na innych partiach ciała: pośladkach i udach. Ten niepozorny przyrząd może doprowadzić do zmniejszenia obwodu w talii, likwidacji boczków, wysmuklenia ud i spłaszczenia brzucha. To niezwykle efektywny sposób na spalenie kalorii. Podczas godzinnego treningu może nam się udać spalić aż 420 kcal.

Podstawowe ćwiczenia

  • SZCZUPŁA TALIAhula-hoop_300

Stań lekko rozkraczając nogi i wysuń jedną delikatnie do przodu. Następnie ugnij kolana, a koło umieść w okolicach talii. Oprzyj je o plecy i spokojnym ruchem wpraw w ruch. Przenosząc ciężar ciała z jednej nogi na drugą staraj się, aby koło się nie zatrzymało.

  • JĘDRNE UDA I POŚLADKI

Ponownie stań w lekkim rozkroku w ten sposób, aby stopy były na wysokości bioder. Koło ustaw przed sobą opierając na nim ręce. Ciężar ciała przenieś na jedną nogę lekko uginając ją w kolanie. Przy wciągniętym brzuchu unoś powoli prawą nogę z ziemi w bok. Podnoszona noga powinna być wyprostowana, a jej palce skierowane przed siebie. Taką pozycję należy utrzymać przez kilka sekund, a potem powrócić do początkowej i wykonać ćwiczenie z drugą nogą. Ćwiczenia należy powtarzać ok. 15 razy.

Jakie koło wybrać?

W sklepach dostępnych jest bardzo wiele rodzajów hula hop. Najpopularniejsze są plastikowe znane nam z dzieciństwa. Te są zdecydowanie najtańsze. Możemy je kupić już nawet za 10zł. Jeżeli na takie się zdecydujemy pamiętajmy o tym, że będziemy musieli dokonać w nich pawypustkiru przeróbek, które ułatwią nam ćwiczenia. Tradycyjne hula hop jest bowiem zbyt lekkie, co utrudnia przeprowadzenie efektywnego treningu. Należy wówczas rozkleić kółko i wsypać do niego piasek lub ryż z wodą, które będą pełniły rolę dodatkowego obciążenia. Pamiętajmy, aby potem skleić je bardzo dokładnie, aby nie otworzyło się w czasie ćwiczeń.

Jeżeli chcemy zainwestować w bardziej profesjonalny sprzęt wystarczy, że wybierzemy się do sklepu sportowego. Tam znajdziemy hula hop, który zwykle składa się z kilku części wymagających złożenia, co ma na celu ułatwienie możliwości transportowania go (kosztuje ok. 40 zł). Kółko kupione w sklepie sportowym zwykle ma już odpowiednią wagę i waży ok. 1,5 kg. Dodatkowo wyposażone jest w specjalne wypustki, które mają za zadanie pobudzić nasze mięśnie i skórę podczas ćwiczeń. Dzięki temu ich rezultaty będą jeszcze lepsze.

Nie bez znaczenia przy dokonywaniu wyboru odpowiedniego hula hop jest nasz wzrost. Główna zasada polega na dobraniu takiej obręczy, żeby przy postawieniu jej na podłodze sięgała do naszego pępka.

Kiedy już dokonamy właściwego wyboru pozostaje nam czerpanie przyjemności z ćwiczeń, które nie tylko przynoszą rewelacyjne efekty, ale pozwalają nam się odprężyć i chociaż na chwilę powrócić myślami do czasów dzieciństwa.

Źródła: www.fitness.sport.pl, www.wformie24.pl, www.dieta.pl, www.ofeminin.pl, www.doradca-sportowy.pl