Czas na urlop!

Wakacje trwają w najlepsze, więc każdy z nas niecierpliwością czeka na urlop!
16 lipca 2024/Autor stylzdrowia.pl

Wpływ pogody na nasze samopoczucie.

Czy zaliczasz się do osób, które są wrażliwe na zmiany pogody? W Polsce około połowa populacji (a według niektórych badań nawet 70%) odczuwa wpływ zmieniającej się aury.
20 czerwca 2024/Autor stylzdrowia.pl

Co sprawia nam radość?

Radość to jedno z najpiękniejszych uczuć, jakie możemy doświadczać. To intensywne uczucie szczęścia, zadowolenia i euforii.
13 czerwca 2024/Autor stylzdrowia.pl

Pracoholizm- kiedy zacząć się martwić?

Pracoholizm to rodzaj uzależnienia psychicznego, objawiającego się obsesyjną i wewnętrzną potrzebą ciągłego wykonywania pracy kosztem innych czynności, takich jak: rodzina, sen i odpoczynek.
27 maja 2024/Autor stylzdrowia.pl

Czy wychowanie ma wpływ na rozwój emocjonalny dziecka?

Pierwsze środowisko, z którym dziecko ma styczność, to rodzina. I właśnie przy niej przeżywa swoje pierwsze zwycięstwa i porażki, kształtując swoje zachowania.
17 maja 2024/Autor stylzdrowia.pl

Objawy zespołu lęku uogólnionego.

Gdy lęk jest bardzo silny lub pojawia się w trywialnych, codziennych sytuacjach, non stop, możemy myśleć o jakimś zaburzeniu lękowym
24 kwietnia 2024/Autor stylzdrowia.pl

Antynatalizm, czyli dlaczego posiadanie dzieci może być uznane za niemoralne.

Chęć posiadania rodziny jest kwestią indywidualną, a coraz więcej osób podejmuje decyzję o nieposiadaniu potomstwa z różnych względów.
15 kwietnia 2024/Autor stylzdrowia.pl

Co to inteligencja emocjonalna?

Przyjęto, że inteligencja emocjonalna to zdolność rozumienia i zarządzania swoimi własnymi emocjami oraz empatia wobec uczuć innych.
25 marca 2024/Autor stylzdrowia.pl

Wpływ emocji na nasze realcje z innymi.

Wpływ emocji jest subtelny, a jednocześnie głęboko tkwiący w każdym aspekcie naszego życia społecznego. Emocje kształtują i nadają barwy naszym relacjom z innymi.
18 marca 2024/Autor stylzdrowia.pl

Depresja poporodowa – co warto o niej wiedzieć?

To zjawisko, które dotyka wiele nowych mam, a zrozumienie go oraz otwarta rozmowa na ten temat są kluczowe dla zdrowia psychicznego i fizycznego zarówno matki, jak i dziecka.
23 lutego 2024/Autor stylzdrowia.pl

Samotne Walentynki: Jak znaleźć radość w tym dniu bez drugiej połówki?

Już jutro Walentynki, dzień miłości i romantycznych gestów. Jednak nie zawsze każdy z nas spędza ten dzień w towarzystwie drugiej osoby.
13 lutego 2024/Autor stylzdrowia.pl

Zrozumieć ADHD.

ADHD to zaburzenie, które wpływa na funkcjonowanie mózgu, prowadząc do trudności w kontroli uwagi, impulsywności i aktywności psychoruchowej.
25 stycznia 2024/Autor stylzdrowia.pl