Poznaj 5 sposobów na zwiększenie objętości włosów

Wiele mówi się o odpowiedniej pielęgnacji włosów, ale czy wiesz co zrobić, aby zwiększyć ich objętość? Jeśli nie przeczytaj ten wpis!

  1. Odpowiednie kosmetyki 

Niektóre odżywki czy szampony potrafią obciążyć twoje włosy, przez co wydają się one bardziej oklapnięte. Oh no! Przetestuj różne kosmetyki i wybierz te, które mają naturalny skład.Maski i odżywki nakładaj tylko od ucha w dół, a przed nałożeniem szamponu zabezpiecz włosy, nakładając odżywkę.

  1. Spłucz włosy letnią wodą
    W celu zwiększenia objętości włosów, po umyciu spłucz je chłodną wodą. To pozwoli domknąć łuski włosów i powoduje, że włosy staną się mocniejsze, a także przestaną się przetłuszczać. Zbyt ciepła woda może uszkodzić ich strukturę i je osłabić.
  1. Suszenie włosów

Po umyciu osusz włosy ręcznikiem, pozbywając się z nich nadmiaru wody. BANG! Jeśli korzystasz z suszarki, zrezygnuj z ciepłego powietrza na rzecz chłodnego strumienia. Aby włosy uniosły się do góry, możesz skorzystać z dyfuzora, który zdecydowanie polecamy kręconowłosym.

  1. Dieta 

Dieta odzwierciedla stan twoich włosów. Dobre odżywianie pozwala dostarczyć im niezbędnych składników wzmacniające ich strukturę. Twoje nawyki żywieniowe powinny zawierać produkty bogate w witaminy z grupy B, zapewniające wzrost włosa oraz kwasy omega-3 zapewniające odpowiednie nawilżenie skóry głowy. Niezbędne jest też włączenie do diety produktów bogatych w selen, cynk

i  żelazo. 

  1. Nowa fryzura

Jeśli masz cienkie, mało gęste włosy to warto pomyśleć o odpowiedniej fryzurze, która optycznie zwiększy ilość włosów. Krótsze włosy zazwyczaj wydają się lżejsze. Innym pomysłem jest zmiana przedziałka albo lekkie cieniowanie włosów u fryzjera. Możesz się także pokusić o stopniowe rozjaśnienie, co spowoduje optyczne zwiększenie gęstości włosów.

A Ty jak dbasz o swoje włosy?