Sprawdź czy jesteś nowoczesnym rodzicem!

Starasz się być idealnym rodzicem na 100%? Z pewnością! Czasem jednak brak nam supermocy, żeby zadowolić nasze małe pociechy. Całe szczęście istnieją różne technologiczne rozwiązania, które pomogą Ci w podbramkowych sytuacjach. Korzystasz z któregoś sprzętu?

baby-child-newborn-arms-47219

 

Szybkie usypianie

Wiemy jak noszenie dziecka na rękach lub codzienne śpiewanie godzinami kołysanek może być męczące. Czasem zmęczenie jest tak silne, że Twój głos usypia Ciebie, a nie tego pobudzonego malucha.  Świat technologii spieszy z pomocą przy wieczornych rytuałach. Możesz skorzystać z leżaczka-bujaczka, który ma system elektronicznego sterowania. Kojąco pobuja i wyciszy dziecko do snu. Innym rozwiązaniem jest używanie szumiących zabawek, które emitują tzw. biały szum (dźwięk podobny do tego, który maluch słyszy w łonie matki w czasie ciąży). Alternatywą dla profesjonalnych szumiących zabawek jest smartfon  lub laptop z youtube – włącz delikatne dźwięki natury, muzykę klasyczną lub ulubione kołysanki.

Przyjemne podróżowanie

Dziecko podczas podróży (nawet tych na krótkich dystansach potrafi być wyjątkowo marudne. Poratuj się w takich chwilach zdobyczami współczesnej technologii – tablet do obejrzenia ulubionej bajki,  kolorowanka lub prosta gra na Twoim srmatfonie lub audiobook  z  ukochanymi historyjkami. Nieważne czego użyjesz, ale jeśli dzięki temu zyskasz spokój w samochodzie w drodze do celu, wszyscy będą zadowoleni.

pexels-photo-789786

Dbanie o zdrowie

Każda mama wie jak ciężko rzetelnie zmierzyć maluszkowi temperaturę , gdy ciągle przekręca głowę w inną stronę. Właśnie dlatego powstał termometr w smoczku!  Z uporczywym katarem pomoże Ci aspirator do nosa podłączany do odkurzacza, a  infekcje płuc opanujesz z coraz lepszymi elektrycznymi inhalatorami. Możesz też wspomóc się przeróżnymi aplikacjami na telefonie, które pomogą Ci monitorować pory karmienia, spania, a nawet zmianę pieluszek.

Precyzyjne kontrolowanie wydatków

Co prawda możecie grać razem w gry na tablecie, ale istnieją inne aplikacje, które realnie zbliżą was do siebie. Jedną z nich jest BeamUp, stworzona z myślą o wspólnym spędzaniu czasu. W łatwy sposób kupisz w aplikacji promocyjne oferty dla ciebie i twojej rodziny, a potem razem będziecie mogli cieszyć się tym, co najbardziej lubicie – wyjściem do kina albo do teatru, maratonem bajek w internetowej wypożyczalni filmów i seriali albo wspólnym słuchaniem audiobooków z bogatego zbioru dostępnego online. Twoje dziecko może też za twoją zgodą korzystać z BeamUp już od 13. roku życia, a ty możesz dzięki temu od czasu do czasu w prosty sposób udostępnić mu fundusze w aplikacji na drobne przyjemności. Pobranie aplikacji (zarówno dla systemów Android, jak i iOS) i wszystkie transakcje dokonywane za jej pośrednictwem są bezpłatne, a środki pojawiają się na koncie w kilka sekund, więc jest to idealny sposób na przekazywanie drobnych kwot.

 happy kid play superhero , boy power concept

Monitorowanie  maluszka

Pamiętasz jak przywieźliście ze szpitala swoją kruszynkę? Pewnie ciężko było Wam odstąpić ją chociaż na krok. Bo co jeśli nakryje się kocykiem? Zacznie płakać, a Ty go nie usłyszysz? Nie  będzie mogło się odkręcić z niewygodnej pozycji? Sytuacja się pogarsza, jeśli pokoik dziecięcy masz na innym piętrze niż np. łazienkę czy kuchnię z salonem. Masz biegać co 5 minut na górę, żeby sprawdzać czy wszystko w porządku? Brać posiłki do jego pokoju? Nie! Dzięki elektronicznej niani możesz pozwolić sobie na więcej swobody, a jednocześnie mieć maluszka pod kontrolą, gdy nie jesteś w tym samym pokoju co on. Nowoczesne modele wyposażone w audio i inne funkcje pozwolą Ci słyszeć dziecko, mówić do niego, widzieć je na ekranie, a nawet puszczać mu ulubione kołysanki. Istnieją również nianie z monitorem oddechu, które kontrolują oddech dziecka za pomocą specjalnych czujników umieszczanych pod materacem.

Źródło:

https://kobieta.onet.pl/dziecko/