5 przykazań długich włosów

Która z nas nie marzy o tym, by mieć piękne, długie włosy? Zapuszczamy je latami, ale z biegiem czasu zaczynamy zauważać, że nie są tak piękne i lśniące, jak u modelek na pierwszych stronach gazet. Prawdopodobnie zapomniałaś o kilku prostych regułach, które sprawią, że ty też będziesz wyglądała jak dziewczyna z okładki!

 

Pamiętaj o pielęgnacji

Absolutnie o niej nie zapominaj. Umycie włosów szamponem to nie wszystko. On służy tylko temu, by usunąć z Twoich włosów zabrudzenia i nadmiar wydzielonego sebum. Zaraz po nim nałóż odżywkę. To nieprawda, że sprawia ona, że Twoje włosy szybciej się przetłuszczają. Zapewnia im wzmocnienie i odżywienie. Trzeba tylko pamiętać o tym, by nakładać ją od ¾ długości włosa. Najważniejsze są, oczywiście, końcówki. Warto też chociaż raz w tygodniu nałożyć maskę na włosy, która zawiera jeszcze więcej substancji wzmacniających.hair-care

Nie związuj włosów zbyt mocno

Budzisz się rano i nie chce Ci się myć głowy. Szybkim rozwiązaniem jest oczywiście zawiązanie kucyka. Pamiętaj, by nie robić tego zbyt mocno, włosy bardzo tego nie lubią. Możesz uszkodzić ich cebulki, a nawet je powyrywać. Nie czesz też ich zbyt długo, kiedy są mokre. Są wtedy najdelikatniejsze i najbardziej podatne na uszkodzenia.

Nie przesadzaj z kosmetykami

Wszystkie produkty, które nakładasz po pielęgnacji, niestety, szkodzą Twoim włosom. Mogą je zanadto obciążyć, przez co stają się bardziej łamliwe i podatne na kruszenie.
Ogranicz więc przede wszystkim używanie lakierów i innych tego typu kosmetyków, postaw na naturalność.

Nie unikaj fryzjera

At the hairdresser's.

Na pewno fryzjer kojarzy Ci się z radykalnym cięciem. Po co więc do niego chodzić, gdy chcesz zapuścić swoje włosy? Pamiętaj, że ich regularne podcinanie sprawi, że będą zdrowsze i silniejsze, co sprawi, że będą szybciej rosły.

Chroń je przed nadmiernym ciepłem!

Suszenie włosów, prostowanie, kręcenie, wszystko wymaga odpowiedniego sprzętu, który działa na wysokich temperaturach. Niestety, to też nie służy twoim włosom. Daj im od czasu do czasu chwilę wytchnienia. Zrezygnuj z suszenia suszarką, niech wyschną spokojnie same, na pewno ci za to podziękują!

To kilka prostych zasad, ale jeśli się do nich dostosujesz, będziesz mogła być dumna ze swoich pięknych, długich włosów.

 

 

Źródła: theeeshablog.com, kapellohair.co.uk, mandarincentre.com.au , tipy.interia.pl, zeberka.pl