Wakacyjne sporty miejskie

Niedawno pisaliśmy o ciekawych sportach wodnych, których uprawianie może urozmaicić nam urlop nad morzem i jeziorem. A co z osobami, które wakacje spędzą w pracy nie ruszając się z miasta? Dla nich też jest rozwiązanie. Pozostanie latem w mieście nie oznacza, że możemy porzucić wszelką aktywność fizyczną i nie czerpać radości ze słonecznych dni. Miasto umożliwia nam uprawianie wielu dyscyplin sportowych, które pomogą nam zachować kondycję, wzmocnić sprawność fizyczną i wymodelować sylwetkę.

sport

Klasyka i oldschool

Sport w mieście nie musi koniecznie oznaczać ćwiczeń na zamkniętej przestrzeni jednej z siłowni. Jeżeli lubimy ćwiczyć na różnych przyrządach doskonałym pomysłem będzie połączenie tego ze świeżym powietrzem. Od jakiegoś czasu w parkach pojawiają się niewielkie siłownie, z których dobrodziejstw może korzystać każdy! Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, żeby podczas spaceru z psem albo z ukochaną osobą wykonać serię ćwiczeń, które będą modelowały tę część cSmiling coupleiała, na której nam najbardziej zależy. W dodatku wszystko na świeżym powietrzu w promieniach letniego słońca!

Jeżeli monotonne ćwiczenia na siłowni nie są dla nas większą atrakcją możemy zająć się czymś, co pozwoli nam na przemieszczanie się i wymusi na nas więcej ruchu, czyli rolki. To połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wychodząc rano po bułki czy gazetę zamiast tradycyjnych trampek możemy założyć je na nogi i w ten sposób odbyć poranną gimnastykę! Żeby jazda była jeszcze przyjemniejsza, bez chodnikowych wybojów, możemy poszukać w pobliskich parkach specjalnych torów. Jest ich coraz więcej i z łatwością je znajdziemy.

Rolki to samo zdrowie. Są świetne dla kobiet, które chcą wymodelować pośladki i uda. Nie obciążają zanadto kolan i kręgosłupa i w tym właśnie mają ogromną przewagę nad bieganiem. Kiedyś były bardzo modne, potem świat na jakiś czas o nich zapomniał, jednak coraz częściej napotykamy osoby, które wygrzebały je gdzieś z dna szafy. Tym oto sposobem rolki znowu wróciły do łask!

Kolejnym sprzętem, który jakiś czas temu trochę się zakurzył, a dziś jest znowu modny jest deskorolka. Jeździć na niej może nauczyć się właściwie każdy. Wystarczy trochę cierpliwości i determinacji. Daje ona ogromne możliwości wykonywania różnego typu akrobacji, a szlifowanie ich, by w końcu dojść do perfekcji daje bardzo dużą satysfakcję. Bardzo ważne jest to, aby pierwsze próby jazdy na deskorolce wykonywać pod okiem osoby doświadczonej. Częstym widokiem w mieście jest liczna grupa młodych osób, którzy wspólnie uprawiają ten sport. Jak mało który potrafi on integrować i pozwala na zdobycie wielu nowych znajomości.

deskorolka

Alternatywą dla wakacji spędzanych nad wodą są miejskie baseny. W swojej ofercie posiadają one wiele zajęć dostosowanych do płci i wieku różnych osób. Aqua aerobic łączy przyjemne z pożytecznym. Pod okiem doświadczonych trenerów mamy okazję wykonywać ćwiczenia, które zostaną dostosowane do naszych potrzeb. Możemy wiec wybrać takie, które pomogą zredukować cellulit albo takie, które pomogą nam pozbyć się bólu kręgosłupa.

A może coś bardziej nietuzinkowego?

Sporty miejskie stają się coraz większą atrakcją dla osób, które nigdzie nie wyjeżdżają na wakacje. Mocno świecące słońce i ciepłe dni aż proszą o to, żeby wyjść z domu i trochę się poruszać. Nic dziwnego, że wyobraźnie pracuje wówczas na podwyższonych obrotach, owocem czego są całkiem nowe, bardzo oryginalne dyscypliny sportowe.

Do jednej z nich należy „bike polo”. Koniec z nudną i tradycyjną jazdą na rowerzbike-polo2e. Tym razem miłośnicy dwóch kółek urozmaicili sobie tę dyscyplinę. Oprócz roweru wyposażyli się więc w mała piłeczkę i kijek. Następnie pozostało im jeszcze znalezienie odpowiedniego, betonowego boiska, ustawienie dwóch bramek i przestrzeń do „bike polo” gotowa! Sport ten wymyślono już w XIX wieku, jednak właśnie teraz zyskał sobie rzeszę wiernych fanów!

Kolejną dyscypliną jest frisbee. Za tą tajemniczą nazwą nie kryje się nic innego, jak lekki, plastikowy dysk, który najczęściej kojarzony jest z zabawą z psem. Tym razem zabrali się za niego ludzie, którzy wykorzystali go do gry zespołowej. Podrzucanie i łapanie krążka jest niezwykle relaksujące, pomaga się wyciszyć, a w dodatku gadżet ten jest bardzo tani i dostępny w większości sklepów. Osoby, którym znudzi się zwykłe podrzucanie dysku mogą śmiało spróbować rozmaitych akrobacji, które za jego pomocą wykonują prawdziwi zawodowcy.

W cyrku zawsze najbardziej fascynował Cię linoskoczek, który na linie zawieszonej kilkadziesiąt metrów nad ziemią wykonywał rozmaite akrobacje? Jeżeli nie masz problemu z zachowaniem równowagi spróbuj się zatem w slackline! Sport ten polega na przechadzaniu się po nylonowej linie rozciągniętej pomiędzy dwoma drzewami i zawieszonej około metr nad ziemią. Jest wiec dużo bezpieczniejszy od akrobacji cyrkowych, a przy okazji zapewnia dużo frajdy. Po pokonaniu pierwszych kroków możemy próbować rozmaitych tricków przeznaczonych dla osób zaawansowanych.

gibbon-ladies-line-2L

To tylko kilka propozycji na spędzenie aktywnego lata w mieście. Brak urlopu w okresie wakacyjnym nie może być wiec żadną wymówką przed poprawieniem swojej kondycji fizycznej! W wiecznie zapracowanym świecie znajdźmy więc chociaż kilka godzin w tygodniu tylko dla siebie i wybierzmy dyscyplinę, która poprawi naszą sprawność, a przy okazji pozwoli nam się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy!

Źródło: www.wformie24.pl, www.fpiec.pl