Największe kompleksy Polek

Polki bez wątpienia należą do jednych z najpiękniejszych kobiet na świecie. Już od bardzo wielu lat znajdują się na szczycie wielu sondaży i idą łeb w łeb z Brazylijkami, Rosjankami czy Hiszpankami. Jednak naszą cechą narodową jest też wieczne narzekanie i niezadowolenie z życia. Nic więc dziwnego, że mimo tak wysokiego miejsca w rankingu najpiękniejszych kobiet, wciąż posiadamy wiele kompleksów.

Kilka lat temu przeprowadzono badanie dotyczące kompleksów Polek. Wyniki były naprawdę porażające. Okazało się, że tylko 7% z nich akceptuje siebie w całości, natomiast aż 89% ma szereg kompleksów, które sprawiają, że chciałyby coś w sobie zmienić. Które z nich zostały wymienione najczęściej?

Na pierwszym miejscu znalazły się nadprogramowe kilogramy. Zdecydowana większ5652255-kobieta-na-wadze-643-385ość Polek źle się czuje ze swoim tłuszczykiem i bardzo chętnie by się go pozbyła. To właśnie przez to nie lubimy i nie akceptujemy swojego ciała. Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że kompleksy te wywołują w nas media, które wmawiają nam, że ideałem piękna jest bardzo szczupła kobieta. Często w pogoni za tym niedoścignionym wzorem zupełnie zapominamy o sobie i przestajemy być zadowolone z tego, jak wyglądamy.

Na drugim miejscu znalazły się zmarszczki i stary wygląd. Nie możemy zaakceptować tego, że czas płynie, a my robimy się coraz starsze. Z tego powodu Polki coraz częściej udają się do gabinetów medycyny estetycznej. Wydająd1615ba81ae7d19f54393d75269d47ba,640,0,0,0 naprawdę duże pieniądze na to, aby wygładzić swoje zmarszczki i odjąć sobie kilka lat. To bardzo dziwne, bo wielu mężczyzn podkreśla, że jedną z najseksowniejszych rzeczy u kobiet są właśnie zmarszczki, które tworzą się, gdy ta się uśmiecha.

Równie często narzekamy na rozmiar naszych piersi. Z reguły martwi nas oczywiście to, że są zbyt małe. Jest jednak odsetek Polek, które cierpią z powodu za dużego biustu. To kolejna przyczyna częstych wizyt w klinikach medycyny estetycznej. Operacje powiększania biustu kosztują bardzo dużo, ale jesteśmy w stanie nawet tyle zapłacić tylko po to, żeby pozbyć się tego uciążliwego kompleksu.

kobieta-zmartwiona-i-zamyslona-315716-article

Kolejne miejsca w rankingu kompleksów Polek zajęły inne, drobne niedoskonałości w wyglądzie. Wśród nich znajduje się cellulit, owłosienie i trądzik. W ankiecie zadano tez pytanie, czy żeby pozbyć się kompleksu, jesteśmy gotowe na operację. Aż 70% Polek odpowiedziało, że tak. Wiele z nich podkreśla, że kompleks, który ich dotyczy niszczy im życie i nie pozwala normalnie funkcjonować. Psycholodzy podkreślają jednak, że wszystko to tkwi w naszej głowie. Droga do zaakceptowania samej siebie jest bardzo długa, ale nie niemożliwa. Trzeba się tylko zdecydować na nią wkroczyć.

Źródła: www.zaradnakobieta.pl, www.papilot.pl, www.kobieta.wp.pl