Stwórz listę 5 postanowień noworocznych, które bez trudu spełnisz!

Jakie masz doświadczenie z noworocznymi postanowieniami? Udało Ci się kiedyś jakiegoś dotrzymać? A może poprzeczka była zawieszona zbyt wysoko? Zacznij od postanowień, które zrealizujesz bez problemu i będziesz cieszyć się efektami.

Jan18_checklist

Część z nas tradycyjnie myśli nad listą noworocznych postanowień, które zamierza wdrożyć z 1 dniem nowego roku.  Obiecujemy sobie, że tym razem z pewnością się uda, że osiągniemy zamierzone cele. Zanim wymyślisz sobie 20 wyzwań, pamiętaj, żeby dopasować je do swojego stylu życiu, czasu i na miarę sił.

            Aby lista miała sens, nie planuj zbyt dużo. Im dłuższa lista, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zrealizujesz wyznaczone cele. Patrz na sprawę realistycznie – nie schudniesz 20 kg w miesiąc, będzie ciężko rzucić palenie w 1 dzień czy nauczyć się obcego języka w tydzień.  Przemyśl na czym Ci zależy i co może poprawić Twój komfort życia.

            Aby ułatwić sobie dotrzymanie poszczególnych postanowień, wszystko dokładnie rozpisz na kartce.  Podziel proces na kroki i etapy, a następnie ciesz się każdym kolejnym, nawet drobnym osiągnięciem.

A oto lista 5 obietnic, które możesz sobie złożyć i nie martwić się o realizację.

  1. Zadbaj o swoje finanse

Wielokrotnie próbowałeś oszczędzać i nigdy nie udało się odłożyć żadnej sensownej sumy? Może zamiast mówić o górnolotnym gromadzeniu oszczędności, warto zastanowić się nad dziurami w Twoim budżecie, którymi uciekają bez sensu pieniądze. Może niepotrzebnie płacisz za prowadzenie konta bankowego, kartę kredytową czy wypłaty z bankomatów? Zmień ofertę w banku. A może przepłacasz za telefon, Internet czy telewizję? Rozważ usługi u innych operatorów. Drogie paliwo do samochodu? Latem przesiądź się na rower, zimą do komunikacji miejskiej lub pomyśl o transportach grupowych z ludźmi z pracy, żeby rozłożyć koszty.

Szybko zorientujesz się, że zostaje Ci w portfelu sporo nadprogramowych pieniędzy.

DSH12lHW0AAlXxD

  1. Noś zegarek

Przede wszystkim po to, żeby zawsze być wszędzie na czas. Nie ma nic bardziej irytującego, niż czekanie na spóźnialskich. Oczywiście można sprawdzać godzinę na smartfonie, jednak badania pokazują, że potrafimy spojrzeć na telefon  i zupełnie zdekoncentrować się innymi powiadomieniami pojawiającymi się na wyświetlaczu. W efekcie w ogóle nie rejestrujemy, jaką godzinę przed chwilą zobaczyliśmy. A to tylko sprzyja utraceniu poczucia czasu.

Dodatkowo stylowy zegarek jest świetnym dodatkiem do naszych codziennych stylizacji

  1. Wypijaj 1,5 l wody dziennie

O tym, że wodę trzeba pić, wie każdy. Ale jak to jest z regularnością tego picia i potrzebną każdego dnia ilością? Zbyt mała ilość dostarczonej wody to duży błąd, ponieważ bierze ona aktywny udział w transportowaniu składników z pożywienia do narządów i komórek ciała. Dodatkowo pomaga usuwać zbędne produkty przemiany materii, a bez jej obecności w naszym ciele nie mogą zachodzić ważne procesy metaboliczne. Już 1-2% utraconej wody z organizmu powoduje zmęczenie oraz osłabienie organizmu.

Nie zwlekaj i już dzisiaj stawiaj obok siebie dzbanek z filtrowaną wodą z kranu lub butelkę wody mineralnej i pij co jakiś czas szklankę. Zobaczysz, że będziesz się czuć o wiele lepiej.

Close up the  pouring purified fresh drink water from the bottle on table in living room

  1. Wybieraj zdrowsze produkty spożywcze

Pamiętaj, że wybierając zdrowsze produkty to pierwszy krok do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów.  Zamiast ziemniaków wybierz kaszę, samodzielnie rób koktajle i soki, chipsy wymień na zdrowe przekąski itp. Niby niewiele, ale w perspektywie dłuższego czasu z pewnością zobaczysz efekty.

  1. Mów bliskim, że ich kochasz

Wiesz czego najczęściej żałują ludzie bliscy śmierci? Że zbyt rzadko mówili bliskim, że ich kochają i że mieli dla nich zbyt mało czasu. Zmień to już teraz!

Źródło:

https://polki.pl/