Słodycze – jak powstrzymać się przed nimi.

Czujesz, że słodkie przekąski mają kontrolę nad Tobą? Nie możesz się powstrzymać przed kolejnym batonikiem, mimo wyrzutów sumienia? Ograniczanie słody jest naprawdę trudne, zwłaszcza dla łasuchów, ale nie niemożliwe! Sprawdź kilka pomysłów, jak to zrobić!

Tylko w dane dni

Postępy trzeba robić stopniowo i nie ma sensu narzucać sobie surowej dyscypliny, na którą organizm źle może zareagować. Rzucanie słodyczy na już, na teraz nie jest najlepszym pomysłem, bo długo można w nim nie wytrwać. Lepiej jest założyć sobie jakiś realny plan. Wyznacz konkretne dni na spożywanie cukru np. co drugi dzień.

Limit kaloryczny

Ustalenie limitu kalorycznego jest bardzo pomocne! Pozwala zapobiec przed „napadami” i zjedzeniu całej tabliczki czekolady na raz. Przykładowo 290 kcal, czyli jeden, duży wafelek powinien być wystarczający dla Ciebie w ciągu dnia. Jeśli czujesz, że to za mało, zjedz dwa batoniki, ale staraj się zachować umiar.

Regularnie nawadnianie

Picie wody jest nie tylko zdrowe dla organizmu, ale również zapobiega podjadaniu pomiędzy posiłkami. Staraj się codziennie wypić chociaż minimalnie zalecaną dawkę 2 litrów wody. Jeśli nie przepadasz za samą wodą, dodaj do niej pyszne owoce.

Zaprzyjaźnij się z miętą

Wiesz, że mięta niweluje łaknienie na słodycze? Dlatego też zaopatrz się w miętową herbatę, gumę do żucia lub po prostu umyj zęby, gdy będziesz czuła, że masz ogromną ochotę na coś niezdrowego.

Kiedy przestać?

Jasno sprecyzuj swoją granicę, po której będziesz wiedzieć, że przesadziłaś. Przykładowo może to być tabliczka czekolady, zjedzona w ciągu dnia. Tutaj jest to sprawa bardzo indywidualna i każdy wyznacza swój limit według własnego uznania.