Rozruszaj swój… układ pokarmowy!

Zazwyczaj osoby, które nie mogą poradzić sobie z nadprogramowymi kilogramami wszystko zrzucają na metabolizm i traktują go jak cechę wrodzoną, na którą nie można mieć wpływu. Nic bardziej mylnego. Metabolizm możemy w odpowiedni sposób regulować, przede wszystkim zdrową dietą, ale nie tylko. Warto codziennie wykonywać kilka prostych ćwiczeń, które sprawią, że nasz organizm zwiększy swój metabolizm, co ułatwi nam pozbycie się niechcianego tłuszczyku!

Zestaw ćwiczeń poprawiających metabolizm należą do treningu cardio lub aerobowego. Mają za zadanie pobudzić organizm do spalania tłuszczu nawet do kilku godzin po ich wykonaniu. Intensywne spalanie kalorii w trakcie ich wykonywania wkrótce pozwoli nam się cieszyć zgrabną i szczupłą sylwetką.

Wykonaj te trzy proste ćwiczenia na poprawę metabolizmu:

Ćwiczenie I

metabolizm-1

Stań trzymając złączone stopy, a ręce unieś nad swoją głową. Następnie pochyl sylwetkę i dotknij podłogę dłońmi trzymając cały czas wyprostowane plecy i nogi. Robiąc dłońmi małe kroki po podłodze przejdź do pozycji przypominającej tę do wykonywania pompek.

Trzymając wyprostowane ręce oparte o podłogę podskocz i podkurcz swoje nogi w kierunku głowy. Zmień pozycję dłoni tak, by ukucnąć i powróć do pozycji stojącej.

Ćwiczenie należy powtarzać przez ok. 30 sekund, a następnie odczekać 30 sekund.

Ćwiczenie II

met-2

Kolejne ćwiczenie rozpoczynamy z pozycji wyjściowej takiej samej, jak w ćwiczeniu pierwszym. Prawą nogę wysuwamy do przodu uginając ją w kolanie, a lewą prostujemy wychylając do tyłu. Następnie za pomocą podskoku zamieniamy nogi tak, żeby lewa była w pozycji prawej, a prawa w lewej.

Ćwiczenie należy wykonywać z jak największą intensywnością również przez 30 sekund robiąc sobie po wykonaniu jednej serii taką samą przerwę.

Ćwiczenie III

metabolizm-3

Pozycją wyjściową dla ostatniego ćwiczenia jest pozycja jak do robienia pompek. Nadgarski powinny opierać się o podłogę i być ułożone w jednej linii z ramionami. Następnie zegnij nogi na wysokość bioder cały czas trzymając pięty w górze.

Ćwiczenie polega na przeskakiwaniu nogami na dwa boki oraz do przodu i do tyłu. Trzeba je wykonywać wkładając w to możliwie największy wysiłek. Powinno trwać około 30 sekund z taką samą przerwą.

Przedstawione ćwiczenia są niezwykle efektywne, ale i męczące. Właśnie dlatego nie powinny trwać dłużej niż 15 minut. Po tym czasie nasz organizm będzie na tyle rozruszany, że jego metabolizm znacznie się zwiększy.

Źródła: www.womenshealth.pl, www.ukladpokarmowy.co.pl, www.happyfitpoznan.pl