6 sposobów na przyspieszenie spalania tłuszczu

Zapoznaj się z 6 radami, które pomogą Ci szybciej spalać tłuszcz.  Jeśli w Twoim noworocznym planie jest zrzucenie kilku kilogramów, koniecznie musisz wcielić w życie nasze wskazówki! To właśnie one pomogą Ci stracić na wadze oraz pięknie wyrzeźbić sylwetkę.

Sportswoman after intense crossing training session

  1. Jedz regularnie

Tak, przede wszystkim jedz regularnie co kilka godzin. Najlepiej od 3 do 5 posiłków dziennie. Taka ilość sprawi, że nie zdążysz poczuć mocnego głodu i nie będziesz pochłaniać zbędnych kalorii w postaci fast foodów, słodyczy i słonych przekąsek. Organizm podziękuje Ci również za to, że nie będzie się czuł jak podczas głodówki.

  1. Uważaj na głód

A jeśli jesteśmy przy głodzie, to pamiętaj, że kilkugodzinna głodówka znacznie podwyższa poziom kortyzolu w organizmie, który spowalnia spalanie tłuszczu i przyczynia się do pojawienia się otyłości brzusznej.  Dlatego nigdy nie dopuszczaj do przegładzania się!

AdobeStock_205970927-1200x801

  1. Jedz więcej białka

Czy wiesz, że trawienie białka wymaga największej ilości energii? To oznacza, że dieta bogata w taki składnik będzie sprzyjać spalaniu tkanki tłuszczowej. Ułóż swój jadłospis uwzględniając odpowiednią ilość białka.

  1. Ćwicz minimum 30 minut

Na początku treningu mięśnie spalają glikogen. Dopiero po 30 minutach ciągłej aktywności zaczynają czerpać energię ze zmagazynowanego w ciele tłuszczu. Dlatego nie kończ treningu równo po 30 minutach.

  1. Włącz suplementy

Suplementy dla sportowców, czyli tzw. fat burnery pobudzają termogenezę – podnoszą temperaturę organizmu i sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej.

  1. Spalaj tłuszcz, a nie mięśnie

Weź sobie do serca zasadę, żeby zjeść posiłek przynajmniej 2 godziny przed treningiem. Posiłek powinien składać się głownie z białka i odrobiny węglowodanów. Dzięki temu Twój organizm będzie spalać tłuszcz, a nie własne mięśnie. Podobny posiłek zjedz również po skończonym treningu.

fitness-abs-workout-girls

Źródło:

https://polki.pl/dieta-i-fitness/