Rozbudź w sobie pasję! 5 najprostszych sposobów na kreatywne spędzenie długich wieczorów

Dni stają się coraz krótsze, pogoda nie sprzyja wychodzeniu z domów, wyściubianiu nosa spod koca i towarzyskich zrywów, które kończą się wycieczkami do klubów i barów w centrum miasta. Jest to za to świetny moment, na rozwój i pobudzenie mózgu do twórczych działań. Znajdź ulubione rozwiązanie w oceanie możliwości!

 

Kaligrafia

Nie trzeba mieć szczególnych zdolności plastycznych i manualnych, by rozpocząć naukę ozdobnego pisania. Wszystko jest kwestią wyćwiczenia konkretnych ruchów ręki i doboru odpowiednich narzędzi, zgodnych z Twoimi upodobaniami. W sieci znajdziesz mnóstwo bezpłatnych materiałów, pomocnych w nauce kaligrafii. Pozostaje jedynie zacząć!

 

Gotowanie i pieczenie

Zrób listę potraw i słodkości, których jeszcze do tej pory nie robiłaś. Pierogi, lasagne, a może tort szwarcwaldzki? Puść wodze fantazji i ukrytych pragnień, stwórz plan działania i kilka razy w tygodniu testuj nowe przepisy, częstując nimi później rodzinę i znajomych. 

 

Wieczór tematyczny

Masz ochotę spędzić czas ze swoją drugą połówką, ale zwyczajne siedzenie na kanapie i oglądanie reality show, to dla Was nuda? Urządźcie sobie wieczór tematyczny! Wybierzcie motyw przewodni – może być to ulubiona animacja Disneya, klimat filmu czy konkretna postać z popkultury i na tej podstawie przygotujcie całą otoczkę. Przekąski, dekoracje, a może nawet przebrania? 

 

Origami 

Składanie rozmaitych kształtów z papieru zyskało już miano sztuki. Ta japońska tradycja  zyskała popularność na całym świecie i wykorzystywana jest w arteterapiach, podczas rozwijania manualnych zdolności u dzieci, a nawet jako konkurencja podczas ogólnoświatowych zawodów. W Internecie dostępnych jest mnóstwo materiałów, które pozwolą Ci zacząć przygodę z origami. Świetnie wypełni Ci to czas w trakcie ponurych wieczorów, a także zadziała uspokajająco, wyciszająco i nauczy cierpliwości.

 

Malowanie obrazów

Żeby wykonywać tę czynność, nie trzeba mieć ukończonej szkoły plastycznej, ani szczególnych zdolności artystycznych. Ograniczyć Cię może jedynie twoja wyobraźnia – daj się jej ponieść i stwórz wymarzony abstrakcyjny obraz, który będzie stanowił niespotykaną ozdobę w Twoim mieszkaniu. Wszelkie potrzebne rzeczy, takie jak płótno, pędzle i farby, są łatwo dostępne we wszystkich supermarketach, dlatego w każdej chwili  możesz zdecydować się na przekazanie swoich artystycznych wizji w formie obrazu.