Top 3 potraw, które zaskoczą Twoich gości w Święta

Święta już za pasem, a Tobie znudziły się klasyczne potrawy wigilijne? Klasyczne śledzie z przepisu mamy i zupa grzybowa, którą znasz jeszcze od czasów dzieciństwa, nie satysfakcjonują Twoich kubków smakowych? Chcesz zachwycić i jednocześnie zaskoczyć swoich gości klasyką we współczesnym wydaniu? Świetnie trafiłeś! Przedstawiamy 3 najgorętsze nowości kulinarne, idealne do podania z wigilijnej kolacji.

Dorsz zamiast karpia

Tradycyjną, dobrze znaną rybą, goszczącą na stołach 24 grudnia jest karp, ale coraz częściej słyszy się głosy, że jest zbyt trudny w przygotowaniu, niezbyt smaczny lub zbyt ościsty. Zastępuje się go zatem rybami delikatniejszymi, w formie filetów. Nasza propozycja, to subtelny dorsz w towarzystwie zdecydowanych w smaku porów. Ta propozycja z pewnością zasmakuje nawet najbardziej wybrednym gościom i z pewnością pozostanie w ich wspomnieniach na długo.

Makowiec z twistem

Najbardziej popularnym ciastem na okres świąteczny jest makowiec. Puszysty biszkopt nadziewany słodką masą makową, z dodatkiem kandyzowanych pomarańczy ma szalenie dużo zwolenników. Jak więc do tego deseru dodać coś, co podkreśli jego smak, ale jednocześnie diametralnie go nie zmieni?

Odpowiedź jest prosta – jabłko. Wystarczy, że zetrzesz je na grubych oczkach i  dodasz do masy makowej. Zaskoczenie gwarantowane.

Pierogi, ale nie byle jakie

Punkt obowiązkowy każdej Wigilii. Potrawa, na którą się czeka i je z wyjątkową przyjemnością. Kwaśna kapusta, aromatyczne grzyby, delikatne ciasto, to idealny miks, bez którego wiele z nas nie wyobraża sobie okresu Świątecznego. Ale co w sytuacji, w której członkowie naszej rodziny nie mogą spożywać ciężkostrawnych posiłków? Lub zwyczajnie nie lubią smaku kapusty? Zaserwuj im pierogi z kaszą gryczaną. Spełnia ona tradycyjne wymogi bycia potrawą jarską, a jednocześnie nie obciąża układu trawiennego.