Kobieto, chwal swojego mężczyznę!

Tradycyjny podział wygląda tak: kobieta powinna być nieustannie komplementowana, a mężczyzna powinien rzucać komplementami jak z rękawa. Rzadko zdarza się odwrotna sytuacja. Psycholodzy jednak udowodniają, że mężczyźni też potrzebują komplementów.

Kobiety, które uwielbiają słuchać komplementów na swój temat bardzo często zapominają, że i faceci ich potrzebują. Pochwały budują poczucie własnej wartości, o które musimy zadbać szczególnie w odniesieniu do swojej drugiej połówki. Mężczyźni niekoniecznie oczekują nieustannych zachwytów dotyczących ich wyglądu, jednak w innych sferach dobrze jest ich czasem pochwalić.

Złota rączka

Carpenter holding a screwdriver

Każdy z nas ma jakiś talent, jest w czymś wyjątkowo dobry. Domeną mężczyzn jest nieustanne doskonalenie się w różnych dziedzinach życia. Wiadomo, że każda kobieta uważa, że to do nich powinny należeć wszelkie mniejsze domowe prace, takie jak naprawianie zepsutej szafki czy przepychanie rury od zlewu. Nie oznacza to jednak, że po wykonanej pracy mężczyzna nie chciałby usłyszeć, że robi to doskonale. Pochwalenie go i podziękowanie za pomoc na pewno ogromnie poprawi mu humor, a przy okazji sprawi, że przy kolejnej podobnej sytuacji nie będziemy musiały się długo prosić o pomoc.

Poczucie bezpieczeństwa

Young couple in the autumn forest

Każdy mężczyzna, który ma u boku swoją ukochaną, odczuwa potrzebę chronienia jej. Instynkty sprawiają, że niemalże natychmiast robi wszystko, by kobieta czuła się przy nim bezpiecznie. Jego zapał jednak szybko zniknie, jeżeli za wszelką cenę będziemy udowadniać, że jesteśmy samowystarczalne i nie potrzebujemy jego troski. Zamiast tego od czasu do czasu szepnijmy mu do ucha, że bezpiecznie czujemy się w jego towarzystwie i same nie wiemy, jak wcześniej radziłyśmy sobie bez niego.

Miłe towarzystwo

Smiling couple

Wydaje Ci się, że skoro z nim jesteś, to oczywiste, że lubisz jego towarzystwo? Nie do końca tak jest. Mężczyzna lubi czuć się atrakcyjny nie tylko ze względu na to, jak wygląda, ale też ze względu na to, jaki jest. Jeżeli nie chcesz pozostawiać mu co do tego wątpliwości powtarzaj mu, że bardzo lubisz spędzać z nim czas. To bardzo ważne, by wiedział, że wspólne spotkania, przy których niewątpliwie bardzo się stara, sprawiają Ci przyjemność. Niech Twój mężczyzna wie, że nie nudzisz się przy nim i jest Ci z nim dobrze.

Ciesz się z prezentów!

Cheerful positive girl giving a present

Nawet jeżeli podarunek niekoniecznie przypadł Ci do gustu nie okazuj mu tego. Na pewno wychodził z siebie by kupić coś, co będzie Ci się podobało. Jeżeli mimo wszelkich jego starań prezent okaże się niewypałem, ogromną przykrością dla niego będzie widok niezadowolenia wypisanego na Twojej twarzy. To sprawi, że następnym razem powstrzyma się przed zrobieniem Ci prezentu i zdecydowanie straci na pewności siebie. Właśnie dlatego, nawet jeżeli apaszka, która dostałaś, nie pasuje Ci absolutnie do niczego, po otwarciu pudełka wykrzyknij „To najlepszy prezent, jaki dostałam!” Co z tego, że nie jest najpiękniejszy na świecie? Warto docenić gest, który naprawdę chwyta za serce.

Inteligencja

18136227_xxl

Każdy facet chciałby imponować swojej kobiecie. Większość z nich uwielbia popisywać się swoją wiedzą tylko po to, by wzbudzić podziw u płci przeciwnej. Nie powstrzymuj się przed wyrażaniem zachwytu nad tym, jak mądry jest Twój mężczyzna. Jeżeli będzie wiedział, że imponuje Tobie swoją wiedzą, będzie dużo pewniejszy siebie także w innych sferach życia.

Samochód

Retro red car stay on asphalt road at sunset

Mężczyźni dzielą się na tych, którzy są zakręceni na punkcie piłki nożnej i na tych, którzy mają fioła na punkcie samochodu. Do tej pory nie stwierdzono, która część przeważa, jednak warto postawić na tę drugą. Dobre prowadzenie auta to sprawa honoru, więc powtarzajmy nieustannie swojemu facetowi, jak świetnym jest kierowcą.

Prawiąc komplementy swojemu ukochanemu nie możemy jednak zapominać o tym, by wypływały one prosto z serca. W przeciwnym razie nasz mężczyzna może wyczuć, że są one nieszczere i mówione jedynie po to, by coś zyskać. Naczelna zasada powinna zatem brzmieć: traktuj ukochanego tak, jak sama chciałabyś być traktowana.