Jak olejować włosy?

Dbasz o swoje włosy jak tylko najlepiej potrafisz, jednak ich wygląd wciąż pozostawia wiele do życzenia? Mimo używania wielu kosmetyków, nawet tych z górnej półki, wciąż są matowe, szybko się przetłuszczają albo uległy znacznemu przesuszeniu? Najlepszą metodą na ich regeneracje będzie olejowanie. To jedna z najbardziej naturalnych metod pielęgnacji włosów. Dobranie właściwego oleju pomoże odżywić zniszczone kosmyki. Jak zabrać się do olejowania włosów i jaki olej wybrać? Podpowiadamy!

Czym jest olejowanie?how-to-use-tea-tree-oil-for-hair-growth

Olejowanie włosów to nakładanie na nie oleju, który stanowi dla nich naturalną odżywkę. Substancja ta nie zawiera w sobie żadnej chemii ani konserwantów, dzięki czemu jest bardzo bezpieczna. Właściwie dobrany olej może przywrócić blask matowym włosom, nawilżyć przesuszone i wzmocnić osłabione i wypadające kosmyki.

Olejowanie polega na rozprowadzeniu oleju wzdłuż całych włosów włącznie ze skórą głowy. Olejków mogą obawiać się osoby posiadające włosy z tendencją do przetłuszczania się, jednak nie jest konieczne ich całkowite odstawienie. Wystarczy nakładać ten naturalny kosmetyk wyłącznie na same końcówki.

W sklepach dostępnych jest bardzo wiele różnych olejków. Każdy z nich przeznaczony jest do pielęgnacji innego typu włosów. Wśród najczęściej stosowanych znajdują się:

oils-for-hair-growth

Olej migdałowy – posiada on bardzo oleistą konsystencję i ma gorzkawy zapach. Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji włosów przesuszonych i wymagających regeneracji. W przypadku cienkich włosów, gdy będziemy go nadużywać, może pozlepiać końcówki. Aby tego uniknąć najlepiej użyć go tuż przed myciem włosów szamponem.

Olej arganowy – to absolutnie obowiązkowy olej dla osób, które często prostują włosy i do ich stylizowania używają gorącego powietrza. Świetnie przystosowuje się do każdego typu włosów. Często wchodzi on w skład wielu występujących na rynku kosmetyków do pielęgnacji, działa stymulująco i pobudza cebulki włosów do szybszego wzrostu.

Olej makadamia – jest niezwykle przydatny w pielęgnacji włosów farbowanych, gdyż pomaga im dłużej zachować świeżość koloru i chroni przed utratą blasku. Ciekawym trikiem jest nałożenie go tuż przed suszeniem włosów, co przyspieszy ich wysychanie. Podobnie jak olej arganowy przyspiesza wzrost włosów.

Jak olejować włosy?HV_blog_1

  1. Przed nałożeniem oleju na włosy należy je dokładnie rozczesać.
  2. Aby dobrać olej, który najlepiej działa na włosy najlepiej wypróbować kilka i obserwować, jaki dają efekt.
  3. Po nałożeniu na włosy olejek powinien być trzymany minimalnie 15 minut, a maksymalnie 10 godzin.
  4. Aby olejek lepiej zadziałał po nałożeniu go najlepiej trzymać włosy w ciepłym pomieszczeniu lub skierować na nie gorące powietrze.
  5. Po nałożeniu olejku na włosy powinno się przykryć je ręcznikiem lub nałożyć czepek.
  6. Aby usunąć olejek z włosów należy dokładnie umyć włosy.

Taką kurację najlepiej powtarzać 1-2 razy w tygodniu. Można wtedy uzyskać najbardziej spektakularne efekty. Odpowiednia pielęgnacja włosów, która ma na celu ich wzmocnienie i regenerację powinna opierać się na kilku podstawowych elementach. W celu ich wzmocnienia warto sięgnąć po naturalne oleje. Równie ważny jest jednak właściwy dobór kosmetyków, które powinny zawierać jak najmniej sztucznych substancji, takich jak np. silikony. Już po kilku miesiącach takiej pielęgnacji włosy staną się zdecydowanie zdrowsze, bardziej lśniące i mocniejsze.

Źródła: www.urodaizdrowie.pl, www.poradnikzdrowie.pl