Fitness na trampolinach

Ćwiczenia na trampolinach zwane także jumping fitness to bardzo energetyczne ćwiczenia wykonywane w rytmie skocznej muzyki. Przeczytaj ten wpis i dowiedz się więcej!

Treningi te mają na celu poprawę kondycji oraz wytrzymałości. Program ćwiczeń obejmuje specjalnie dobraną sekwencję ćwiczeń (bieg, skoki, tradycyjne ćwiczenia fitnessowe), które gwarantują nie tylko duży wysiłek, ale także doskonałą zabawę. Skoki na trampolinie to bardzo wszechstronny trening dla całego ciała. Skoki na miękką powierzchnię amortyzują pracę stawów, jednocześnie aktywuje się duża partia mięśni, w tym także mięśnie głębokie.

Pamiętaj, że 10 minut na trampolinach może być równie skuteczne w spalaniu kalorii jak 30-minutowy jogging.

Trampoliny umożliwiają dostosowanie tempa i intensywności do poziomu wytrenowania. Oznacza to, ze zależnie od poziomu kondycji oraz planu treningowego możesz wykonać bardzo intensywny trening.

Przeprowadzenie poprawnego fitnessu na trampolinie wymaga umiejętności koordynacji ruchów, utrzymania równowagi oraz sporej mobilności. Każdy trening na trampolinie musi rozpocząć się rozgrzewką, która przygotuje nasze stawy do wzmożonego wysiłku fizycznego. Z kolei trening właściwy na trampolinach to niezwykle wydajny trening cardio, dlatego należy pamiętać, aby stopniowo zwiększać tempo pracy serca.

Przeciwwskazania do treningu:

  • ciąża,
  • choroby stawów,
  • choroby serca,
  • nadwaga,
  • zły stan zdrowia,
  • koślawość stóp i kolan.

Jeżeli nie jesteś pewna, czy zajęcia na trampolinę będą bezpieczne dla Twojego zdrowia, skonsultuj się z trenerem personalnym.