3 powody, dla których warto ćwiczyć w plenerze!

Coraz częściej spotykamy ludzi biegających po parku i jeżdżących na rowerze. W parkach oraz przy blokach pojawiają się darmowe siłownie pod chmurką, które zyskują coraz większą popularność. Jednak wciąż największa ilość osób korzysta z siłowni bądź innych zajęć grupowych.

Chociaż z radością zauważamy, że w społeczeństwie rośnie świadomość na temat aktywności fizycznej, wciąż duży odsetek ludzi wstydzi się ćwiczyć publicznie. Skrępowanie wywołują spojrzenia i komentarze innych. Wynika to z wielu powodów. Między innymi z braku pewności siebie bądź akceptacji własnego ciała.

Dzisiaj pragnę Ci udowodnić, że można i warto ćwiczyć w plenerze oraz, że taka aktywność daje nam dużo radości i przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi.

Słońce, piękno przyrody, powiew świeżego powietrza…

Nic tak nie odpręża jak łono natury. Ciche, spokojne miejsce, na polance, wśród drzew. W oddali słychać śpiew ptaków, oczy cieszy niesamowity widok. Aż chce się żyć! Oddychać pełną piersią i… ćwiczyć!

gabriel-nHukzqCjAGg-unsplash

Witamina D3

Witamina D3 wzmacnia kości i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Na pewno wiesz, że promienie słoneczne pomagają naszemu organizmowi w jej syntetyzacji. Każdego dnia powinniśmy przebywać na słońcu 20 minut, aby dostarczyć sobie odpowiednią dawkę witaminy D3, wzmocnić nasz układ odpornościowy i zapewnić sobie wystarczający poziom endorfin (hormonu szczęścia :)) ma cały dzień!

Oszczędność kasy!

W plenerze ćwiczysz za darmo! Na siłce pod gołym niebem masz dostęp do najpopularniejszych przyrządów. Ponadto nie musisz wykupować karnetu ani spieszyć się na konkretną godzinę.

fezbot2000-smWTOhdPvJc-unsplash

Za tydzień przykładowy zestaw ćwiczeń!

Jeśli martwisz się, że bez oka instruktora nie będziesz potrafić ćwiczyć, zajrzyj tutaj za tydzień. Przygotujemy listę różnego rodzaju ćwiczeń, które spokojnie możesz wykonywać na świeżym powietrzu.