Zadbaj o włosy zimą!

Okres zimowy jest ciężkim okresem dla Twoich włosów, to właśnie teraz nadmiernie wypadają, puszą się, rozdwajają, są zniszczone i matowe. Jeśli zauważyłaś, że kondycja Twoich włosów absolutnie się pogorszyła – nie zwlekaj. Im szybciej zaczniesz prawidłowo pielęgnować swoje włosy, tym lepiej.

Beautiful woman with long straight blond hair. Fashion model pos

Zdrowe, lśniące, mocne włosy to marzenie prawie każdej kobiety. Kolor i faktura często są na drugim miejscu, gdyż trendy się zmieniają, natomiast zadbana fryzura zawsze będzie na topie. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o nie systematycznie. Wystarczy wdrożyć do codziennej pielęgnacji kilka nawyków, które pozwolą nam cieszyć się zdrowymi pasmami.

  1. Uwaga z temperaturą

O tym, że należy uważać ze skrajnymi temperaturami, wie chyba każda z nas. Jednak nie  każda wie jakie trzeba podjąć działania. Zbyt wysokie i zbyt niskie temperatury są jednymi z najbardziej szkodliwych czynników, ponieważ przyczyniają się do zrywania wiązań chemicznych w strukturze włosa oraz źle wpływa na ich osłonki. Zaopatrz się w sprzęty z regulacją temperatury – suszarkę, prostownicę czy lokówkę ustaw na max. 180st. Jeśli nie możesz ich wyregulować, staraj się trzymać suszarkę niezbyt blisko głowy, a resztę sprzętów do stylizacji ogranicz do minimum. Częste suszenie włosów, czy też układanie za pomocą lokówki  sprawia, że włókna ulegają nadmiernemu przesuszeniu, tracą blask oraz stają się szorstkie w dotyku i łamliwe. Przed stylizacją zabezpiecz włosy preparatem chroniącym przed działaniem wysokich temperatur. Pamiętaj również o wodzie podczas mycia ( używaj letniej do mycia i chłodnej do płukania) oraz promieniowaniu słonecznym (ochraniaj głowę kapeluszem i mgiełką z filtrem). Zimą natomiast zabezpiecz włosy przed mrozem i wiatrem również nosząc czapkę.

Beautiful woman applying make-up in fashion concept

  1. Używaj odpowiednich kosmetyków

Czym kierujesz się podczas wybierania produktów do pielęgnacji włosów? Ceną? Marką? Opinią koleżanki? To błąd! Pamiętaj, że szampon powinien być dobrany przede wszystkim do kondycji skóry głowy, a odżywka do typu włosów. Przy wrażliwej skórze głowy, sięgaj po łagodzącą pielęgnację. Częste mycie wymaga delikatnych preparatów z naturalnymi składnikami. Przy stosowaniu produktów do stylizacji, użyj 2 razy w tygodniu mocno oczyszczającego szamponu, który wzmocni cebulki, zapobiega wypadaniu oraz nawilży włosy.

  1. Dbaj o farbowane włosy

Włosy farbowane, nawet najbardziej bezpiecznymi i łagodnymi farbami, nigdy nie będą już w takiej samej formie jak w czasie sprzed koloryzacji. Nawet najzdrowsze włosy, w pogoni za najnowszymi trendami, ulegną stopniowemu niszczeniu.  Tym bardziej pamiętaj o stałej regeneracji włosów za pomocą olejowania oraz masek do włosów farbowanych, które na bieżąco będą regenerować Twoje pasma.

Woman applying hair conditioner. Isolated on white.

Źródło:

https://republikakobiet.pl/