Spalamy tłustoczwartkowe kalorie

Pączki nigdy nie smakują tak dobrze, jak w tłusty czwartek. Świeże, pachnące, aż błagają nas o to, żeby je zjeść. I zazwyczaj nie kończy się tylko na jednym. Pączek na śniadanie, obiad, kolację… tego dnia wszystko jest dozwolone. Ale kiedy minie już tłustoczwartkowe szaleństwo przychodzi czas, by pomyśleć o tym, jak spalić kalorie, które wtedy spożyliśmy.

Przeciętny, tradycyjne pączek z konfiturą liczy sobie około 300 kalorii. To dosyć dużo, biorąc pod uwagę, że jest to równowartość trzech jabłek, kilograma marchewki czy kilku kromek pełnoziarnistego chleba. W przeciwieństwie do tych produktów pączek zawiera jednak bardzo mało wartościowych składników odżywczych. A to, co spożyjemy w trakcie czwartkowego szaleństwa bardzo szybko może odłożyć nam się w miejscach, w których nie chcemy.

Co-siedzi-w-tradycyjnym-paczku

Warto wiec jak najszybciej wziąć się do roboty i spalić kalorie, które przyswoiliśmy w tłusty czwartek. Co trzeba zrobić i jak długo, aby się ich pozbyć? Żeby spalić jednego pączka trzeba:

12 minut wchodzić po schodach,

30 minut jeździć na łyżwach,

40 minut spacerować szybkim krokiem,

45 minut całować się namiętnie,

60 minut tańczyć,

150 minut rozmawiać przez telefon,

600 minut bez przerwy oglądać telewizję.

Jeżeli jednak zależy nam na szybszych efektach wybierzmy ćwiczenia, które nie tylko spalą zbędne kalorie, ale i przyczynią się do poprawy naszej kondycji. W piątek po tłustym czwartku najlepiej wiec wybrać się na jeden z poniższych treningów:

30 minut crossfitu,

30 minut biegania z prędkością 10 km/h,

40 minut skakania na skakance,

40 minut jazdy na rowerze,

50 minut intensywnego aerobiku,

50 minut pływania.

Podane wartości obliczone zostały na potrzeby spalenia jednego pączka przez kobietę ważącą ok. 60 kilogramów. Niestety, chociaż tłusty czwartek to niezwykle przyjemna tradycja, nie możemy zapominać o tym, że przejadanie się słodyczami nie jest dla nas zbyt korzystne. Warto więc nastawić się na to, by odrobić swoje chwile słabości już następnego dnia.jak-spalic-kalorie-z-jednego-paczka-jak-spalic-300-kcal-jak-spalic-350-kcal-jak-slaic-250-kcal-GALLERY_MAI2-32018

Źródła: www.wformie24.pl, www.onet.pl