Piękna w rozmiarze plus!

Kiedyś ze swoimi strasznymi kompleksami ukrywały się w domach. Dziś pojawiają się na okładkach największych pism modowych. Wyszły z ukrycia i z przytupem wkroczyły w świat show biznesu i wcale nie planują z niego odchodzić. Stały się inspiracją dla wielu światowej klasy projektantów. O kim mowa? Oczywiście o modelkach plus size!

Od niedawna projektanci przestali już promować głównie wychudzone dziewczyny, które nijak miały się do kobiet, które na co dzień możemy spotkać na ulicy. Na wybiegach coraz częściej możemy spotkać takie modelki, które mimo swoich nadprogramowych kilogramów wyglądają świetnie i doskonale prezentują się w różnych kolekcjach. W ten sposób obalono mit o tym, że puszysta pani może ubrać się co najwyżej w wygodny dres.

Początki plus size

Young beautiful caucasian plus size fashion model in blue dress outdoors, xxl woman on natureW Polsce ikoną takiej mody jest zdecydowanie Magda Gessler. Nie wstydzi się swojej wagi, ubiera się doskonale, a jej stylizacje mogą zainspirować niejedną kobietę, która wcześniej oglądając telewizję mogła nabawić się tylko jeszcze większych kompleksów. Teraz z odwagą może wyjść na ulicę ubrana w zwiewne stroje idealnie pasujące do jej sylwetki. Bo czy ta znana restauratorka wygląda, jakby wstydziła się swojej wagi? Absolutnie nie, wręcz przeciwnie, to wulkan energii i osoba o niezwykle pozytywnym podejściu do życia.

Kolejnym etapem przełamującym stereotyp chudej modelki był kalendarz Pirelli. Znane na całym świecie wydawnictwo co roku prezentowało kalendarz z fotografiami pięknych kobiet. W jubileuszowej, 50. edycji kalendarza do zdjęć zaproszono też modelkę o nieco pełniejszych kształtach, Candice Huffine. Był to kolejny znak tego, że świat mody coraz odważniej przeciwstawia się promowaniu anorektycznych kobiet. Choć na początku fakt ten był dużym zaskoczeniem, obecnie przestaje już kogokolwiek szokować.

Moda plus size dla „zwykłych kobiet”

Dziś kobiety o większych rozmiarach przestały być już szarymi myszkami. Z dumnie podniesioną głową wychodzą na ulice i pokazują, że mają takie same prawa do bycia adorowanym, jak panie w rozmiarze XS. Dowodem na rosnącą popularność krągłych kształtów nie jest tylko świat modelingu. Świadczy o tym chociażby coraz większa popularność blogów poruszających ten temat albo profili na portalach społecznościowych, np. profil Moda Plus SizeStreet fashion, plus size model

Dziewczynom udało się stworzyć swoją własną, prężenie działającą społeczność. Wymieniają się poradami, wspierają, motywują. Okazuje się, że jest ich więcej, a co najważniejsze, świetnie czują się w swoim ciele. Nie zauważają już uszczypliwych komentarzy na swój temat, wręcz przeciwnie, podkreślają, że coraz więcej jest tych pozytywnych.

Znane marki wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientek

Trochę to trwało, jednak nowe trendy w modzie wreszcie zostały również zauważone przez znane marki odzieżowe. Uznano, że w ich butikach należy się szczególne miejsce paniom w rozmiarze plus. Specjalne kolekcje przeznaczone konkretnie dla takich kobiet z powodzeniem potrafią sprostać ich oczekiwaniom. I wcale nie są to jedynie ciuchy, których jedynym celem jest zamaskowanie niedoskonałości sylwetki. Często możemy spotkać odważne kroje, piękne wzory i rzucające się w oczy kolory.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ mając rozmiar większy niż 36/38 nadal nie mamy się czego wstydzić. Możemy śmiało wyjść na ulice i z dumą oznajmić światu, że jesteśmy równie piękne, wartościowe i seksowne!