Koktajle, które dodadzą energii

Kiedy w ciągu dnia brakuje energii i z trudem wyobrażamy sobie wytrwanie do wieczora zwykle sięgamy po kawę bądź energetyki. Niestety, napoje te nie wpływają zbyt korzystnie na nasze zdrowie. Pite w nadmiarze mogą je wręcz doszczętnie zrujnować. Czym możemy je zastąpić?

Sięgnijmy po to, co naturalne. Zwłaszcza, że Matka Natura bardzo obficie obdarowała nas produktami, które w zdrowy sposób dostarczą nam energii. Komponując odpowiedni koktajl możemy stworzyć mieszankę, która postawi nas na nogi znacznie lepiej, niż niezdrowy energetyk.

Owocowa mieszanka

Fresh homemade smoothies with yogurt and blueberries. Healthy Breakfast. Selective focus

Koktajl, którego głównym składnikiem są jeżyny. Owoce te posiadają najwyższy poziom fitoestrogenów. Są też bogatym źródłem witaminy C odpowiadającej za regenerację organizmu. Ananas, oprócz właściwości przeciwzapalnych, znany jest z dużej obfitości manganu wykorzystywanego przez energotwórcze enzymy.

Składniki:

24 jeżyn

2 jabłka pocięte na cząstki

1 ananas obrany ze skórki i pokrojony na kawałki

Przygotowanie:

Wkładaj owoce na zmianę do sokowyciskarki. Po wyciśnięciu wymieszaj gotowy sok i wypij bezpośrednio po przyrządzeniu.

Słodka mikstura

12806193_xxl

Koktajl idealny w chwili gdy mamy poczucie, że opadły nam wszystkie siły. Arbuzy, dzięki dużej zawartości wody i naturalnych cukrów są idealnym źródłem natychmiastowej energii. Dodatkowo nawadniają nasz organizm i likwidują uczucie zmęczenia. Podobnie działają bardzo słodkie figi i miód.

Składniki:

½ arbuza wydrylowanego,

obranego ze skóry i pokrojonego na kawałki

3 średnie figi

1 łyżka miodu

Przygotowanie:

Wkładaj owoce na zmianę do sokowyciskarki. Po wyciśnięciu dodaj łyżkę miodu, wymieszaj gotowy sok i wypij bezpośrednio po przyrządzeniu.

Shake bananowo-czekoladowy

Chocolate and banana smoothie

To zarówno koktajl energetyczny jak i pyszny deser, który nie tylko świetnie smakuje, ale też szybko postawi nas na nogi. Sprawdzi się doskonale, jeżeli czeka nas duży wysiłek fizyczny.

Składniki:

450 ml mleka

25 mg gorzkiej czekolady połamanej na kawałki

2 dojrzałe banany obrane ze skórki

Przygotowanie:

Podgrzej mleko na wolnym ogniu, uważając, by się nie zagotowało. Kiedy będzie ciepłe, dodaj do niego czekoladę i mieszaj aż się rozpuści. Miksuj w blenderze mleko i banany do uzyskania gładkiej konsystencji. Wypij bezpośrednio po przyrządzeniu.