Jak wystylizować sweter

Swetry są nieodłącznymi elementami stylizacji jesienno-zimowych. Mogą one być po prostu zwykłym ich elementem, ale również mogą służyć za pretekst do eksperymentowania ze stylem. 

Warto wiedzieć, jak wystylizować sweter, ponieważ może on pasować do wielu rodzajów stylizacji, zarówno eleganckich, jak i tych sportowych. Z tego powodu przedstawiamy Wam kilka sposobów, jak wprowadzić do Waszych stylizacji swetry, żeby wyglądało to modnie.

Długi sweter

Sweter, którego długość sięga mniej więcej do Waszych kolan, jest jednym z najważniejszych elementów szafy każdej jesieniary. Jego stylizacja nie należy do najtrudniejszych, a powoduje, że nabiera on modowego charakteru. Wystarczą tak naprawdę trzy dodatkowe elementy. Pierwszym z nich będzie szeroki pasek, który możecie związać sobie wokół Waszej tali. Dzięki niemu sweter nie zaburzy wyglądu  Waszej sylwetki. Drugim zaś elementem będą ciemne, grube rajtuzy, które nadadzą stylizacji charakteru. Na koniec idealną kropką nad i” będą glany lub botki.

 

Koszula pod swetrem

Idealny styl do pracy, czy szkoły, kiedy pogoda nie zachwyca. Założenie koszuli pod sweter sprawia, że Wasza stylizacja nie będzie nudna, ale przede wszystkim nie zrobi Wam się w niej zimno. Na wystylizowanie tych dwóch elementów ubioru jest kilka sposobów. Pierwszym z nich jest założenie swetra taliowanego z wycięciem w serek, a pod niego koszuli, której kołnierzyk znajduje się ponad swetrem. Innym sposobem, bardziej eleganckim, jest założenie cienkiego sweterka, a pod nim koszuli z falbanami na rękawach. Można jeszcze wystylizować je w taki sposób, że spod swetra od dołu wystaje dłuższa kraciasta koszula.

 

Krótki sweterek

Obecnie moda kieruje się w stronę luźnych, oversizowych ubrań, jednak można również znaleźć na inspirację dla osób, które wolą nosić ubrania bardziej obcisłe. Krótki sweterek w stylu crop top będzie idealnie pasował do spódnic, tworząc piękną stylizację casualową. Równie dobrze możecie połączyć go z jeansami, z którymi Wasz ubiór będzie bardziej sportowy.

Swetry idealnie pasują do stylizacji, kiedy pogoda za oknem nie jest najpiękniejsza. Z tego powodu umiejętność wystylizowania ich jest bardzo ważny, jeżeli zależy nam na modnym wyglądzie.