Domowe SPA dla dłoni

Okres jesienno-zimowy zbliża się coraz bardziej. Z tego powodu powinno się bardziej skupić na swoich dłoniach i na pielęgnowaniu ich. Pogoda w najbliższych dniach może bardzo niekorzystnie wpływać na to, jak wyglądają Wasze dłonie. Przez to warto wiedzieć, jak zrobić sobie w domu samemu SPA.

Odżywcze kąpiele

Pierwszym etapem pielęgnacyjnym są długie kąpiele dla rąk, które powinno wykonywać się mniej więcej 20 minut. Można je robić w trzech ciekawych wariantach.

  1. Kąpiel w ciepłym mleku z dodatkiem naparu z rumianku – idealnie nawilży Waszą skórę i dodatkowo ją odżywi.
  2. Ciepła woda z dodatkiem soku z cytryny – zajmie przebarwieniami, których pozbędzie się bez żadnych problemów.
  3. Napar z dodatkiem siemienia lnianego – ma bardzo silne możliwości łagodzące i regeneracyjne, co pomoże Waszym dłonią w przypadku mocnego wysuszenia, czy zniszczenia.

Peeling

Złuszczanie się skóry jest naturalnym zachowaniem ludzkiego organizmu. Dla szybszej regeneracji przy pozbywaniu się martwego naskórka najlepiej jest używać peelingów. Można go zakupić w każdej dowolnej drogerii, ale też przygotować go samemu w domu. Popularnym przykładem domowego peelingu będzie masa, która powstała z połączenia miodu i fusów po kawie. Innym przykładem będzie połączenie cukru oraz oliwy. Wartym jeszcze polecenia rodzajem domowego peelingu jest mieszanka z soli morskiej, soku z cytryny i oliwy z oliwek.

Maseczki

Na wysuszoną skórę dłoni świetnie będą działać domowej roboty maseczki. Trzymane po mniej więcej 15 minut dziennie mogą bardzo dobrze wpłynąć na kondycję skóry dłoni. Można je zrobić w kilku wariantach.

  1. Maseczka z żółtka i oliwy z oliwek – Bardzo dobrze nawilża oraz odmładza wygląd Waszej skóry.
  2. Ziemniaki, ciepłe mleko i żółtka – Jest to maseczka silnie wygładzająca.
  3. Maska z miodu, żółtka i masła – Ma ona działanie ujędrniające.

Należy pamiętać, że taki rodzaj pielęgnacji nie wystarczy do utrzymania pięknych i gładkich dłoni. Bardzo ważnym aspektem jest profilaktyka. Jeżeli urządzając domowe SPA w domu, nie nosi się rękawiczek, kiedy jest zimno, czy w ogóle nie używa się kremu. Dlatego bardzo ważne jest pielęgnowanie, ale też codzienne dbanie o najprostsze rzeczy.