ĆWICZENIA W PLENERZE – przedstawiamy możliwości!

Jeszcze jest ciepło. Jeszcze możesz wyjść z domu i czerpać przyjemność z bliskości przyrody. Zachwycać się pięknem świata i przy okazji zadbać o swoją kondycję.

O tym, dlaczego warto trenować w plenerze, już pisałam. Dziś chcę Ci podrzucić kilka fajnych zestawów ćwiczeń, które możesz wykonywać sama, na świeżym powietrzu.

Zestaw ćwiczeń do wykonania w parku

  1. Przysiad bułgarski, czyli z jedną nogą opartą o ławkę. Opierająca się noga jest wyciągnięta do tyłu, na drugiej stoimy i staramy się wykonać przysiady.
  2. Damskie pompki – dłonie opierasz o ławkę, uginasz ręce w łokciach, opuszczając w ten sposób całe ciało, a następnie podnosisz je.
  3. Podciąganie – to ćwiczenie możesz wykonać na drążku, do którego są przymocowane np. huśtawki w parku.
  4. Bieganie – nie od dziś wiadomo, że najlepiej biegać w terenie, na naturalnie ukształtowanej, miękkiej powierzchni. A takiej w parku nie brakuje.
  5. Brzuszki, które można robić na ławce, na trawie, dosłownie wszędzie i wszystkie rodzaje. Tutaj ograniczyć nas może tylko nasze ciało;
  6. Wszelkiego rodzaju ćwiczenia rozciągające.

jenny-hill-Io2Zgb3_kdk-unsplash

Siłownia w parku

W parkach i pod blokami coraz częściej można spotkać otwarte siłownie. Tam, na specjalistycznym sprzęcie możesz wykonywać wiele takich samych ćwiczeń jak w fitness clubie. Dodatkowym atutem jest też fakt, że za darmo! Z tego rodzaju rozwiązania, z przyjemnością zauważam, już korzysta wiele osób. Także osób starszych.

Jeśli zatem masz to szczęście i blisko Twojego miejsca zamieszkania znajduje się taka siłownia – nie wstydź się! Korzystaj z niej!

Gry zespołowe

Kto powiedział, że na świeżym powietrzu musisz trenować samodzielnie? Zaproś do wspólnej zabawy swoją drugą połowę, rodzeństwo albo przyjaciół. Umówcie się na siatkówkę, piłkę nożną albo ping-ponga. Jest wiele miejsc, takich jak Orlik, specjalnie wydzielone boiska do różnego rodzaju gier drużynowych, na których możecie naprawdę miło spędzić czas.

markus-spiske-uVrpmz1ATVg-unsplash

WIELE MOŻLIWOŚCI

Jak widzisz, park daje nam mnóstwo możliwości. Jest nieocenionym miejscem, w którym naprawdę możemy się zrelaksować i poćwiczyć. Gorąco zachęcam do plenerowych treningów!