Top 5 sportów idealnych na jesień

Jesienna pogoda często nie zachęca nas do rozpoczęcia przygody ze sportem. Jednak rodzajów aktywności jest wiele i na pewno wśród top 5 sportów na jesień znajdziesz przynajmniej jeden, który będzie sprawiał Ci przyjemność. 

Top 1: Nord walking

Jest to najlepszy sposób na spędzenie aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Przykładowo możesz spędzić go na górskich wędrówkach. Pomoże Ci na utrzymanie dobrej kondycji, poprawę samopoczucia, dotlenienie organizmu. Jednocześnie nie powoduje przeciążenia stawów, mięśni i nie jest bardzo wymagający sport. Może go uprawiać każdy, bez względu na wiek. Liczy się tutaj głównie regularność spacerów, marszów. 

Top 2: Squash

Jeśli nie chcesz spędzać czasu na świeżym powietrzu i wolisz sporty w zamkniętych pomieszczeniach, wybierz squash. W szczególności odnajdą się w nim osoby, które lubią rywalizację oraz intensywny i krótki wysiłek. Nie ważne jaka pogoda jest za oknem, możesz go uprawiać w każdych warunkach atmosferycznych, samodzielnie lub z drugą osobą.

Top 3: Siłownia i fitness

To bardzo dobry wybór jeśli chcesz cieszyć się fit sylwetką oraz zadbać o regularny wysiłek. Dzięki niej unikniesz jesiennych warunków atmosferycznych, poznasz nowych ludzi, którzy mają te same cele co Ty.  Siłownie dzięki bogatemu wyposażeniu umożliwiają zrobienie wielu ćwiczeń, których nie jesteś w stanie zrobić sam w domu.

Top 4: Bieganie

Bieg, trucht, maszerowanie? 15 minut? 30 minut? a może 45? Ty decydujesz, jest to bardzo dobry sposób na utrzymanie dobrej kondycji, nie kosztuje nic, a daje przypływ endorfin. 

Top 5: Basen

Powoduje spalanie kalorii, a także jest wysiłkiem, który angażuje wszystkie mięśnie. Pływanie bardzo często poprawia samopoczucie, daje uczucie rozluźnienia. W sam rz na jesienną chandrę.

Wspomniane dyscypliny to tylko część spośród najciekawszych propozycji na jesienną aktywność. Pamiętaj, że uprawianie sportu jest gwarancją lepszego zdrowia, sylwetki, a także samopoczucia. Zatroszcz się o siebie w tym okresie i mimo niekorzystnej pogody wybierz swój ulubiony sport, który przyniesie Ci satysfakcję.