Poranne ćwiczenia na dobry dzień

Budzimy się rano, a za oknem szaro i ponuro. Nie oszukujmy się, taki widok na pewno nie doda nam energii. I nawet poranna kawa tu nie pomoże. A przecież od udanego poranka zależy to, czy reszta dnia będzie równie pozytywna. Jeżeli więc chcemy, aby był on dobry i naładował nas na resztę dnia wypróbujmy inną metodę – poranną gimnastykę!

Poranne ćwiczenia potrafią postawić na nogi dużo lepiej, niż filiżanka małej czarnej. To doskonała metoda dla osób, które mają problemy ze wstawaniem, a ziewanie i ospałość męczy ich aż do południa. Nie zajmują wiele czasu, a dodają energii na wiele, wiele godzin. Przygotują też nasz organizm do większej aktywności w ciągu dnia, a przede wszystkim uwolnią endorfiny i świat od razu wyda nam się piękniejszy. Jak się za nie zabrać?

Poranny spacer

early-morning-run

Nie może być zbyt forsujący, dlatego lepiej, by był to szybki krok, a nie bieg. Od czasu do czasu można pozwolić sobie na delikatny trucht. Równie dobry będzie krótki trening na rowerku stacjonarnym. Takie ćwiczenia pobudzają krążenie i dotlenią nasz organizm, pozwolą też spalić tkankę tłuszczową.

Nie musisz się ruszać z łóżka!

573104797_xs

Jeżeli jednak nie lubimy rano od razu wychodzić na dwór jest też inny sposób. Można wykonać kilka ćwiczeń nawet nie ruszając się z łóżka. Oto plan na trening trwający ok. 10- 15 minut:

  • połóż się na plecach, a następnie palce u stóp obciągnij jak najdalej jednocześnie wyciągając ramiona za głowę. Takie ruchy wykonujemy bardzo często po prostu się przeciągając. Ćwiczenie powtórz kilka razy.

pobudka1

  • kolejne należy wykonać leżąc na brzuchu. Opierając się na ramionach podnoś do góry swoją sylwetkę od pasa w górę. Biodra cały czas powinny leżeć na łóżku. Wykonując ćwiczenie należy jak najmocniej napiąć mięśnie grzbietu.

pobudka2

  • powróć do pozycji leżącej plecami do łóżka. Czas na popularne brzuszki. Ugnij swoje nogi w kolanach, a ręce połóż wzdłuż tułowia. Następnie oderwij głowę od poduszki jednocześnie napinając mięśnie brzucha. Pozostań kilka sekund w tej pozycji. Ćwiczenie najlepiej powtórzyć ok. 15 razy.

pobudka3

  • pora, żeby przygotowywać się powoli do wstania. Dlatego kolejne ćwiczenie wykonujemy w siadzie prostym. Za plecami należy spleść swoje dłonie i ściągać łopatki powtarzając tę czynność kilka razy.

pobudka4

  • następnie splatamy dłonie przed sobą i unosimy proste ręce na wysokości klatki piersiowej wyciągając barki do przodu i do tyłu, również co najmniej kilka razy.

pobudka5

To już koniec porannej gimnastyki. Tych kilka ćwiczeń wystarczy, by poczuć się wyspanym i pełnym zapału do pracy! Efekt wzmocni doskonale zimny prysznic.

Źródła: www.wformie24.pl, www.interia.pl, www.fit.pl