Niezapomniane Walentynki

Już jutro Walentynki. Chociaż większość z nas zwykle traktuje ten dzień z dużym dystansem, to jeżeli mamy drogą połówkę, gdzieś podświadomie pragniemy, by zaaranżowała dla nas coś wyjątkowego. W specjalny, romantyczny sposób wyznała nam miłość. Tym bardziej, że cały świat dookoła obwieszony jest czerwonymi serduszkami.

Jeżeli z kolei to nam przyjdzie do głowy, bo przygotować dla swojego partnera lub partnerki coś naprawdę wyjątkowego, dobrze jest skorzystać z nieco mniej sztampowych i komercyjnych pomysłów. Kolacja w romantycznej restauracji lub miły wieczór w kinie już raczej nikogo nie zaskoczy. A przecież tego dnia chcemy, aby nasza druga połówka dowiedziała się, jak wiele dla nas znaczy.

Zrób to sam!

walentynki

Świetnym pomysłem będą prezenty, w które włożymy całe swoje serce i poświęcimy im trochę więcej czasu. Dla osób mniej uzdolnionych manualnie najprościej będzie wykonać kartkę walentynkową. Wyklejanki, wykaligrafowane życzenia, doklejenie wspólnego zdjęcia sprawi na pewno dużo lepsze wrażenie, niż kupiona w sklepie kartka.

Ogromną radość sprawi też własnoręcznie przygotowane pudełko lub ozdobiony słoik, którego zawartością będą małe karteczki, na których napiszemy, za co kochamy swojego partnera. Wystarczy codziennie wyciągnąć choć jedną karteczkę i przeczytać ją każdego poranka. Dobry humor na resztę dnia gwarantowany!

Jeżeli Wasz staż jest nieco dłuższy Walentynki są doskonałą okazją, by powspominać wspólne chwile. Może wiec zamiast wybierać się na kolację na miasto warto zostać w domu i przy okazji zorganizować pokaz slajdów z fotografiami, na których zostały uwiecznione Wasze wspólne chwile? Niewiele jest na co dzień możliwości, by odgrzebać wakacyjne zdjęcia i poświęcić chwile czasu na powrót myślami do tamtego okresu.

Wyjątkowa kolacja

Skoro już zdecydowaliście się zostać w domu trzeba pomyśleć o jakimś jedzeniu. Wspólne gotowanie jesromanticot urocze i może nam dużo powiedzieć o sobie nawzajem. To doskonały pomysł na wspólne spędzenie tych chwil. A kolacja przyrządzona razem smakuje o niebo lepiej od tej, którą zamówimy w restauracji! W dodatku do posiłku możemy dodać trochę afrodyzjaków, które jeszcze bardziej podkręcą romantyczny nastrój. Do tych najbardziej popularnych należą:

  1. ostrygi,
  2. krewetki,
  3. czekolada,
  4. gałka muszkatołowa,
  5. imbir,
  6. arbuz,
  7. brzoskwinie.

Oczywiście nie warto stosować wszystkiego na raz, ale planując kolację i deser warto kierować się przepisami, które w składzie będą miały chociaż kilka tych produktów.

Wieczór poza domem – a może cały weekend?

2,800,800,1,miasto_milosci_chelmno

Które miasto w Polsce jest stolicą Walentynek? Dla niektórych może być to prawdziwe zaskoczenie. Tym miastem jest Chełmno! Historia związana jest z relikwiami św. Walentego, które przechowywane są w chełmińskim kościele pw. Wniebowzięcia NMP. I to właśnie za sprawą tego patrona wszystkich zakochanych, którego cząstka spoczywa właśnie w Chełmnie, miasto to obchodzi najhuczniej dzień wszystkich zakochanych.

Władze miasta przygotowują tego dnia ogromną ilość atrakcji dla par. Na ulicach Chełmna na niemalże każdym rogu trafimy na walentynkowe happeningi, wystawy i konkursy. Może więc warto wybrać się właśnie tam 14 lutego?

Nie każdy lubi spędzać ten dzień z większą ilością osób, niż ukochany partner. Wiele osób pragnie w tych chwilach odosobnienia. Nie jest łatwo znaleźć miejsce dalekie od zgiełku innych ludzi, jednak nie jest to niemożliwe. Warto wówczas pomyśleć o krótkim wypadzie w góry. Wędrowanie po szlakach może być równie romantyczne, co wieczór spędzony przy stoliku w drogiej restauracji.

To, na jaką formę spędzenia Walentynek się zdecydujemy, w dużej mierze zależy od naszych upodobań i temperamentów. Najważniejsze, by ten dzień był wyjątkowy zarówno dla nas, jak i naszej drugiej połówki.

Źródła: www.ofeminin.pl, www.wymarzonewalentynki.pl, www.targiturystyczneonline.pl