Modne fryzury na lato

Lato i pełnia słońca przed nami! Jednak często związujemy włosy, by było nam chłodniej. Dlatego przedstawiamy wam X prostych i eleganckich upięć.

Messy bun
Messy bun, czyli luźny kok. Tę fryzurę zrobisz dosłownie w minutę, a efekt jest niezwykle zjawiskowy! Tutaj chodzi o prostotę, dlatego do związania włosów używamy jedynie gumki, jednak przy dłuższych włosach mogą przydać się wsuwki. Jak zatem zrobić tak prostą fryzurę? Najpierw pochyl się by zebrać wszystkie włosy na czubku głowy tak, jak do wiązania kucyka. Następnie przy pomocy gumki związujemy pętelkę, jednak nie przekładamy włosów do końca. W tym tkwi cały urok naszego koka – by był on w delikatnym nieładzie. Możesz dodatkowo wypuścić parę pasm włosów, które będą pięknie ozdabiać Twoją twarz. Jeśli chcesz dodać stylizacji przysłowiowy „pazur”, możesz również założyć od tego bandanę zwiniętą jak opaskę.

Warkocze holenderskie
To fryzura, która wymaga nieco więcej czasu niż kok, jednak wygląda niezwykle elegancko.
Świetnie sprawdzi się na włosach cienkich, ponieważ optycznie dodaje im objętości. Jak zatem zrobić te piękne warkocze? Zacznij od dobrego rozczesania włosów, by pasma nie plątały się ze sobą. Następnie weź trzy części włosów z czubka głowy i przełóż pierwsze pasmo pod środkowym. Kolejnym krokiem jest przełożenie przeciwnego pasma również pod środkowym. I tak powtarzamy tę czynność, dobierając kolejne części włosów. Na koniec możemy delikatnie spryskać włosy lakierem, aby nie odstawał żaden niesforny kosmyk.
Praktyka czyni mistrza, dlatego warto próbować robić również takie fryzury!

Luźny kucyk
Kolejna dość prosta fryzura, która wygląda naprawdę wyjątkowo. Jest to wysoki kucyk, spięty kilkoma mniejszymi gumeczkami.

 

Ozdoby i kwiaty
Kojarzą się głównie z fryzurami ślubnymi, jednak jest lato i możesz zaszaleć! Nawet w drogeriach można znaleźć przepiękne ozdoby. Jak dobierać je do fryzury? Kiedy robisz wysokie upięcie, możesz pomyśleć o ozdobnej opasce z kryształkami lub kwiatami. To ona będzie wyjątkowym akcentem do Twojej stylizacji. Na rynku dostępne są również ozdobne klamry, które możesz wykorzystać przy robieniu koka lub eleganckiego upięcia na imprezę. Ostatnio również pojawiły się jedwabne chusty – jest to materiał, który nie niszczy struktury włosa. Taką chustę możesz śmiało wpleść w warkocz, co nada Twojej fryzurze wakacyjnego looku.