Manicure tytanowy – alternatywa dla hybryd? Sprawdź, jak go zrobić!

Hybrydy nie są dla Ciebie, ponieważ za bardzo niszczą paznokcie? Mamy na to bezpieczniejsze rozwiązanie! Poznaj zalety manicure tytanowego –  nowoczesnej metody malowanie paznokci, której efekt utrzymuje się nawet do 4-5 tygodni! Co najważniejsze, już nie musisz chodzić regularnie do kosmetyczki na paznokcie, bo z powodzeniem sama go zrobisz. Sprawdź, jak go zrobić! 

MANICURE TYTANOWY – CO TO JEST?


Manicure tytanowy (z ang. dip powder nails) nie cieszy się tak dużą popularnością w Polsce, jak zagranicą. Z tego względu niewiele salonów kosmetycznych ma go w ofercie. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tej technice malowania paznokci, bo stanowi świetną opcję zastępczą dla hybryd i żelu, a dodatkowo nie wymaga lampy UV.  Gdzie tkwi sekret manicure tytanowego? Otóż do wykonania zabiegu potrzebny jest puder, w którym zanurza się paznokcie, bazowy żel, utwardzacz i top. Co ciekawe, każdy z wymienionych produktów utwierdza się na płytce paznokcia wyłącznie za sprawą powietrza, dlatego też lampa UV jest zbędna. 

MANICURE TYTANOWY – ZALETY I WADY? 

ZALETY: 

  • Bezpieczniejszy dla zdrowia – do jego wykonania nie trzeba stosować lamp UV, które niszczą paznokcie, 
  • Trwały – efekt utrzymuje się nawet do 4-5 tygodni, a więc o wiele dłużej niż klasyczne opcje malowania paznokci, 
  • Preparaty służące do wykonania manicure zawierają wiele substancji odżywiających,
  • Naturalność – paznokcie po pomalowaniu zachowują swoją naturalną elastyczność i gibkość.

WADY: 

  • metoda wykonywania zabiegu jest mniej popularna,
  • trudniej się go usuwa – do ściągnięcia manicure konieczne jest użycie frezarki.

JAK ZROBIĆ MANICURE TYTANOWY W DOMU?

Manicure tytanowy nie jest trudny do zrobienia w warunkach domowych. Po pierwsze, zacznij od standardowego przygotowania paznokcie do manicure. Zajmij się skórkami, nadaj kształt płytce paznokcia, spiłuj je i odtłuść. Następnie nałóż żel bazowy – pamiętaj, aby rozprowadzić go równomiernie, omijając skórki. Dlaczego? Kosmetyk przyciąga kolorowy puder. Co dalej? Teraz czas na kolor! W tym kroku zanurz paznokcie w pojemniczku z barwnym pudrem, wyciągnij po chwili i za pomocą pędzelka strzepnij jego nadmiar. Czynność powtórz jeszcze raz. Na koniec nałóż top i utwardzać i poczekaj do wyschnięcia. Gotowe! Możesz cieszyć się długotrwałym manicure!