Mama – najlepsza przyjaciółka

Najpierw była Twoją pierwszą opiekunką. Troszczyła się o Ciebie, wychowywała jak tylko najlepiej umiała. Chociaż czasem denerwowała Cię jej nadopiekuńczość nigdy nie pozostawiła Cię w potrzebie. Już w okresie, kiedy była w ciąży, powstała między Wami nierozerwalna więź, jedna z najmocniejszych, jakie tylko można sobie wyobrazić: więź matki i córki.

W końcu nadchodzi czas, kiedy dziecko dorasta i mama już nie zawsze może kontrolować Twoje poczynania. Nie oznacza to jednak, że Wasze relacje stają się luźniejsze, a w końcu na zawsze stracą swoją moc. Kiedy jesteś już dorosłą kobietą Twoja mama bardzo często staje się dla Ciebie najlepszą przyjaciółką. Są pewne oznaki, które bezsprzecznie na to wskazują:

Dzwonisz do niej, kiedy tylko masz jakiś problem. Wiesz, że to właśnie Ona najlepiej Ci doradzi. W końcu kto inny zna Cię lepiej? Zmiana pracy, remont mieszkania, bolesne relacje z partnerem, to tematy, które najłatwiej poruszyć z mamą – najlepszą przyjaciółką. Nigdy Cię nie skrytykuje, a już na pewno nie zrobi tego w bolesny sposób. Jest ostatnią osobą na świecie, która chciałaby Cię zranić. Jej rada będzie przemyślana
i wypowiedziana tak, żebyście wspólnie mogły opracować najlepszy plan działania.

matka

Uwielbiasz chodzić z nią na zakupy. Nic dziwnego, zapewne podobny gust masz w genach właśnie po niej. Ile razy zdarzyło się, że wybrałyście w sklepie jednakową sukienkę, albo chociaż bardzo podobną? Świetnie sprawdzi się także w charakterze doradcy, który bez oporów powie Ci, w czym wyglądasz dobrze, a co raczej nie pasuje do Twojej sylwetki lub karnacji. To wszystko sprawia, że zakupy ze swoją mamą są dla Ciebie jedną z przyjemniejszych form spędzania wolnego czasu.

Nieustannie rozmawiacie ze sobą przez telefon. Wydarzyło się Twoim życiu coś ciekawego, stała się rzecz, która Tobą wstrząsnęła, przeczytałaś ciekawą książkę? Natychmiast sięgasz po telefon, żeby podzielić się tym ze swoją mamą! Twój partner na pewno często jest zirytowany, ale niestety, godziny spędzone na telefonowaniu do mamy są częścią niemalże każdego Twojego dnia. Współdzieli
cie ze sobą wszelkie troski, radości i zmartwienia.

Zawsze znajdziesz w niej wsparcie. Wyznaczyłaś sobie jakiś cel do osiągnięcia, ale nie jest łatwo. Porażka goni porażkę i jesteś już naprawdę bliska rezygnacji. Wystarczy jedna rozmowa z Twoją mamą, a od razu odnajdujesz w sobie nowe pokłady energii do dalszej walki. Ona nigdy w Ciebie nie zwątpi, zawsze w Ciebie wierzy i wie, że jesteś najlepsza i bez problemów osiągniesz w końcu coś, co sobie zamierzyłaś.

To wszystko sprawia, że mama staje się dla Ciebie kimś najważniejszym na świecie. Nie zapominaj jej o tym powiedzieć! A czy można wyobrazić sobie inną, lepszą okazję, niż Dzień Matki?