Jak nie tracić zapału do treningu?

Kiedy przychodzą pierwsze ciepłe dni pragniemy zrzucić wreszcie z siebie ciepłe i grube ubrania i założyć coś lżejszego. Niestety, krótkie spodenki i zwiewne sukienki często ujawniają niedoskonałości naszej sylwetki, których nabawiłyśmy się w okresie jesienno – zimowym. Ogarnia nas panika, a zaraz potem postanawiamy: czas zacząć ćwiczyć i zrzucić do lata kilka kilogramów!

Pełne zapału kupujemy sprzęt do gimnastyki, buty do biegania, czy kostium do pływania i rozpoczynamy treningi. Niestety, zazwyczaj nasz zapał mija po kilku dniach… Znacie to uczucie? Na pewno nie jest ono obce niejednej kobiecie! Co więc zrobić, żeby wytrwać w swoim postanowieniu i nie stracić zapału do ćwiczeń?Są pewne sposoby, które pomogą nam ćwiczyć regularnie i nie poddać się. Postaraj się przestrzegać chociaż kilku z nich, a sukces masz zagwarantowany!

Postaw sobie małe cele

Zrzucenie kilku kilogramów, pozbycie się paru centymetrów w pasie to Twój główny cel. Niestety, żeby go osiągnąć potrzeba długiej i żmudnej pracy. Efekty z pewnością nie będą widoczne po kilku, a nawet kilkunastu dniach, co skutecznie może zniechęcić niemalże każdego. Kiedy mimo naszych wysiłków do mety jeszcze daleko najlepiej postawić sobie nieco mniejsze cele po drodze. Utrata jednego kilograma na pewno będzie do osiągnięcia dużo szybciej, a gdy już tak się stanie, będzie to dla nas świetną zachętą, by starać się dalej.

Staraj się urozmaicać swoje treningi

Długie i monotonne ćwiczenia, powtarzane w kółko, codziennie, mogą skutecznie odstraszyć nas od dalszych treningów. Kiedy przychodzi czas ćwiczeń odpędzamy tę myśl jak najdalej od siebie, bo aż ciarki nas przechodzą na samą myśl, że dziś znowu to samo… Żeby ćwiczenia były dla nas dobrą zabawą, taką, że nie będziemy się mogły ich doczekać, muszą być urozmaicone. Co jakiś czas zmieniaj swój zestaw ćwiczeń, dzięki temu każdy trening będzie dla Ciebie przygodą, którą z ochotą będziesz chciała podjąć. W Internecie i księgarniach jest mnóstwo poradników, które zawierają ogromne ilości propozycji. Wystarczy wybrać kilka z nich, a trening już nigdy nie będzie monotonny.

Znajdź sobie towarzysza

Nic tak nie nudzi jak ćwiczenie w pojedynkę. Znajdujemy wówczas sporo wymówek: zakupy, gotowanie, kawa z przyjaciółką. Zamiast tego zaproś przyjaciółkę do wspólnych ćwiczeń. Z pewnością wzajemna motywacja sprawi, że nie będziecie mogły doczekać się kolejnych wspólnych ćwiczeń. Przy okazji dodasz swoim treningom nutkę zdrowej rywalizacji, a czy jest coś bardziej motywującego, niż próba osiągnięcia jak najlepszych wyników?

Nie trenuj w ciszy

Kiedy do swoich ćwiczeń dołączysz ulubioną muzykę sukces gwarantowany. To wła2016-05-06_cytatCelśnie ona pobudzi Cię do działania i doda energii, gdy sił już brak. Wszyscy znamy to uczucie, gdy słyszymy, że z głośników leci nasza ulubiona piosenka, a ciało aż samo się wyrywa do tańczenia. Bardzo podobnie będzie podczas codziennych ćwiczeń. Nie słuchaj na okrągło tego samego. Tak jak ćwiczenia, tak i muzykę zmieniaj co jakiś czas, by się nie znudziła.

Tych kilka sztuczek może sprawić, że monotonne treningi przerodzą się w prawdziwą przygodę.
Z pewnością nogi same będą rwały się do ćwiczeń, a w pracy nie będziesz już mogła się doczekać codziennej dawki sportu. A gdyby to nie wystarczyło trzeba nieustannie pamiętać, że aby osiągnąć sukces, trzeba zdobyć się na wysiłek.

Źródła: alwaysfit.pl, tipsforwomen.pl