Jakie sporty uprawiać jesienią?

Jesień to bardzo dobra pora, aby zaprzyjaźnić się z adidasami i… sportem! Chociaż na dworze często jest ponuro i pada deszcz, mamy kilka propozycji, które z pewnością pomogą Ci utrzymać dobra kondycję.

1. Siłownia

Na siłowni każdy może ćwiczyć. Pod okiem trenera albo samodzielnie. W tym miejscu nie zaskoczy Cię żadne zjawisko atmosferyczne. Jeśli masz kartę MultiSport, możesz sobie pozwolić na testowanie różnych zajęć i aktywności, aby ostatecznie wybrać to, co będzie Ci sprawiało największą frajdę.

2. Nordic Walking

Nordic walking możesz trenować zarówno latem jak i zimą. Na korzyść tej aktywności przemawia technika – bardzo łatwo ją opanować. Dodatkowym plusem jest zwiedzanie – spacerując „z kijkami” możesz wreszcie dostrzec piękno okolicy. Możesz także zaprosić do wspólnego spacerowania koleżankę albo partnera. Miło spędzicie razem czas.

3. Bieganie

Jeśli do tej pory biegałaś, teraz tym bardziej nie rezygnuj z tej aktywności! Pamiętaj tylko o odpowiednim stroju sportowym. Powinien być dostosowany do pogody i zapewniać ochronę przed chłodem.

active-beautiful-blond-866370

4. Joga

Joga to świetny sposób na wyciszenie się. Podczas ćwiczeń rozciągamy całe ciało. Dzięki temu zapobiegniemy przeciążeniom, zniwelujemy bóle kręgosłupa i kości. To naprawdę świetna opcja dla osób, które na co dzień pracują przy biurku.

5. Pływanie

Wyjście na basen to świetna atrakcja! Bardzo fajny i pożyteczny sposób na spędzenie wolnego czasu. Pływanie angażuje wszystkie mięśnie, wzmacnia kondycję fizyczną, a także koryguje wady postawy.

briana-tozour-YsFgsZJ4az0-unsplash

Co wybierzesz?

Jak widzisz, jest kilka możliwości. Warto skorzystać z jednej z nich dla własnego dobra. Brak ruchy może prowadzić do wielu chorób cywilizacyjnych. Pamiętaj o tym!