Jak pielęgnować związek na odległość? 

Związek na odległość wymaga bardzo dużej cierpliwości, sporo wyrzeczeń i ogromnego zaufania od obu stron. Ciągłe zerkanie w telefon w oczekiwaniu na odzew od partnera lub partnerki i brak bliskości jest męczący. Z pewnością nie dla każdego. Niektórzy jednak są zdania, że życie w rozłące może działać również pozytywnie na parę, bo tęsknimy i mamy świadomość, że jednak ktoś ważny czeka na nas. Czy w takim razie taki związek ma szansę przetrwać? Sprawdź, jak pokonać najcięższe chwile tęsknoty i jak pielęgnować relację, na której Wam zależy! 

 

ŚWIAT NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

Związek na odległość nie jest już niczym zaskakującym w dobie nowoczesnych technologii. Jeszcze kilkanaście lat temu mógł być postrzegany za czyste szaleństwo, ale liczne możliwości kontaktu i zdecydowanie łatwiejszy dojazd do poszczególnych miejsc pomaga utrzymać takie relacje w ryzach. Bardzo często wiąże się to także z koniecznością wyjazdu za granicę w celach służbowych jednego partnera. Co ciekawe, do bycia w związku na odległość przyznaje się aż 11 milionów par na świecie, a liczba ta nieustannie rośnie! Co nas więc czeka w przyszłości?

JAK DBAĆ O ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ?   

W związku na odległość zbudowanie poczucia przywiązania, bliskości jest utrudnione z oczywistych powodów. Wymaga więc jeszcze większego zaangażowania niż “zwykły” związki. Poznaj kilka sugestii, jak zatroszczyć się o taką relację. 

arrival by train

1. USTALCIE NAJLEPSZĄ PORĘ DO KONTAKTU

Porozmawiajcie o swoim planie dnia, by wyznaczyć najlepszą porą, w której będziecie mogli spokojnie pogadać. Pamiętajcie tylko o tym, że nie warto czekać aż do samego wieczoru na kontakt. Po całym dniu może być ciężko porozmawiać, a częste takie sytuacje przyczynią się do ograniczenia Waszego kontaktu. Spróbujcie także wysyłać sobie spontaniczne wiadomości, aby zyskać poczucie uczestniczenia w codziennym życiu swojego partnera/ partnerki. 

 2. RÓBCIE WSPÓLNE RZECZY

Wspólne wykonywanie rzeczy rozwinie Wasze poczucie solidarności i zwiększy zaangażowanie w relacje. Możecie umówić się na wspólne oglądanie filmów czy czytanie książek w tym samym czasie, ale innymi miejscu. Rzeczy, które dostarczą Wam obopólnej przyjemności, wpłyną pozytywnie na Wasz związek. 

3. NIE KONTROLUJ DRUGIEJ POŁÓWKI

Bądźcie ze sobą szczerzy! Dzielcie się swoimi przemyśleniami oraz wątpliwościami, które kłębią się w głowie i nie dają spokoju. Omijanie ciężkich spraw nie jest rozwiązaniem sytuacji i może zbudować przepaść między Wami. Przesadnie siebie nie kontrolujcie nawzajem! Nieustanne wydzwanianie i wypisywanie do partnera z pytaniami co robi, gdzie jest,  może niechcący zmęczyć drugą osobę.  Zaufanie i szczerość to podstawa w budowaniu trwałej relacji. 

4. ODWIEDZAJCIE SIĘ WZAJEMNIE W MIARĘ MOŻLIWOŚCI

Związek na odległość nie będzie w pełni zadowalający dla Was, jeśli spotkanie będą się odbywały jedynie w wymiarze wirtualnym. Odwiedzajcie się więc jak najczęściej i w miarę Waszych możliwości. Jeśli sytuacja stanie się między Wami na tyle poważna, to zawsze możecie rozważyć wspólną przeprowadzkę do innego miejsca.

Woman Video Chatting With Boyfriend On Laptop At Home