Przeprowadzka za ukochanym do obcego kraju – czego się spodziewać?

Związki na odległość nikogo w tych czasach nie szokują. Prędzej czy później przychodzi jednak moment, gdy należy podjąć decyzję, kto poświęci swoje życie w danym miejscu i przeprowadzi się do drugiej połówki. Zanim to Ty wykonasz ten krok, usiądź na spokojnie i przemyśl kilka ważnych kwestii.

shutterstock_235632709

 

Scenariuszy jest mnóstwo – on wyjeżdża do pracy do Niemiec, na studia do Anglii, stypendium do Hiszpanii albo poznajecie się przez Internet podczas, gdy zamieszkujecie dwa różne krańce świata. Wszystkie te historie mają wspólny mianownik – odległość, która Was dzieli i która finalnie doprowadza Was do momentu, kiedy musicie zdecydować, kto do kogo się przeprowadzi. Decyzja jest bardzo trudna i warta szczegółowego przemyślenia, ponieważ podejmowana pod wpływem impulsu i „zakochania” nie zawsze ma szczęśliwy finał.  Sprawdź czy zastanowiłaś się nad poniższymi sprawami.

  1. Staż związku

Oczywiście istnieją pary, które poznały się jednego dnia, a miesiąc później ona już leciała do U.S.A., aby z nim zamieszkać. I być może te pary były szczęśliwe przez wiele lat. Jednak takie rozwiązanie jest dosyć ryzykowne i zalecamy dać sobie minimalny czas na lepsze poznanie tej drugiej osoby. 6 miesięcy rozmów i zagłębiania się w świat drugiej osoby może pomóc świadomie podjąć decyzję o przeprowadzce.

  1. Przeprowadzka = korzyści

Pomyśl czy przeprowadzka do innego kraju to faktycznie spełnienie Twoich marzeń. Może zawsze chciałaś mieszkać w ciepłym miejscu z pięknymi widokami, przyjaźnie nastawionymi ludźmi, smacznym jedzeniem i dostępem do oceanu. A jeśli dodatkowo masz szansę na pracę w wymarzonej branży albo w zawodzie – czego chcieć więcej? Zastanów się czy przeprowadzka wiąże się dla Ciebie z jakimiś korzyściami, czy czeka Cię tam samotne i ponure siedzenie w domu i podświadome obwinianie partnera o decyzję, na którą wcale nie byłaś gotowa.

DPIuQYoW0AAWKYR

  1. Urzędowe przepychanki

Wyprowadzając się za granicę dowiedz się jakie obowiązują tam przepisy dotyczące rezydentury i pozwoleń na pracę. W Europie nie jest tak źle, jednak np. w Nowej Zelandii obowiązuje bardzo restrykcyjny system przesiewu potencjalnych emigrantów. Dostanie się do niektórych miejsc może zabrać Ci rok albo i dłużej urzędowej biurokracji. Przygotuj się na to zawczasu.

  1. Może być….samotnie

Ok, przeszłaś urzędowe procedury, dojechałaś do niego i co? Powinno być szczęśliwie i radośnie, a tymczasem jesteś…smutna? On ma swoją pracę, zobowiązania, nowych znajomych, hobby i lepiej sobie radzi z obcym językiem. Ty natomiast z dnia na dzień przeobraziłaś się z niezależnej i odważnej dziewczyny w kogoś, kim nigdy nie chciałaś być. Czujesz się jakbyś nie miała nic swojego oprócz faceta.  On z kolei musi nieść brzemię kilku ról: Twojego partnera, najlepszego przyjaciela i rodziny. Nie każdy mężczyzna jest w stanie to udźwignąć. Chciałabyś się wygadać, ale on po całym dniu w pracy jest zmęczony, a Ty nie możesz tak po prostu umówić się z kumpelkami i wyżalić przy winie.  Czujesz się samotna i sfrustrowana jak nigdy.

  1. Konfrontacja z rzeczywistością

Przygotuj się na to, że różnice między wami ujawnią się w pełnej krasie. Przechodząc z trybu „związku na odległość” do wspólnego zamieszkania, musimy liczyć się z tym, że spadną nam różowe okulary. Każdy na początku mocno idealizuje partnera, a rozłąka i tęsknota sprawiają, że zapominamy o irytujących wadach. Decyzja o zamieszkaniu razem musi się wiązać z akceptacją nawyków i zachowania partnera, a także ze sprawiedliwym podziałem obowiązków, zaplanowaniem domowego budżetu i tym podobnych spraw.  Dzięki temu unikniecie wielu niepotrzebnych nieporozumień i kłótni.

  1. Jakiś inny ten seks

Tak, to również problem, który spotyka wiele par, których pociąg seksualny nakręcały dzielące ich kilometry. Kiedy widziałaś partnera po kilku miesiącach zdarzało się, że wręcz nie wychodziliście z łózka przez cały weekend.  To etap, który przechodzą prawie wszystkie związki.  Na szczęście da się to przetrwać i zmienić na lepsze, po prostu musicie włożyć w to więcej wysiłku, a ogień powróci z taką samą mocą.

3d83b959dee7e2a2b17d845dd0fac81722b33c86

  1. Szukaj pracy już przed wyjazdem

Zacznij szukać pracy na długo przed tym zanim faktycznie spakujesz się i wyjedziesz. Niestety często się zdarza, że ludzie na początku swojego pobytu pracuje poniżej swoich kwalifikacji i ambicji. Aby to zmienić trzeba nie tylko szczęścia, ale i dużo wysiłku.  Podreparuj swój obcy język, stwórz dobre CV i szukaj pracy tam, gdzie wiesz, że będziesz się realizować i spełniać. Nie ma nic gorszego niż codziennie chodzić do miejsca, którego się nienawidzi.

  1. Zdecyduj się

Jeśli podejmiesz decyzję o wyprowadzce, zrób to na 100%. Nie siedź jedną nogą w Polsce, a drugą w nowym kraju. To nigdy nie wychodzi. Zacznij żyć w pełni w nowym miejscu – szukaj hobby, nowych znajomych, lokalnego fryzjera i dentysty. Poczuj się dobrze i bezpiecznie, a za tym przyjdzie pełnia szczęścia.

Źródło:

https://www.womenshealth.pl/