10 irytujących nawyków, które świadczą o inteligencji
Jak to możliwe, że niektóre zwyczaje denerwujące całe otoczenie, są świadectwem ponadprzeciętnej inteligencji? Dowiedz się więcej i sprawdź czy Ty też masz takie zwyczaje!
Mimo, iż wszyscy dookoła uważają, że te nawyki są złe, niegrzeczne lub szkodliwe – to mogą świadczyć o tym, że posiadasz ponadprzeciętną inteligencję. Oczywiście wszystko musi pozostać w zdrowych granicach. Inteligentni ludzie robią wiele rzeczy instynktownie, często nawet nieświadomie dbając o swoje zdrowie, psychikę oraz rozwój osobisty. Też masz takie nawyki?
-
Odkładanie spraw na później
Przekładanie różnych spraw na później nie zawsze jest oznaką lenistwa i zapominalstwa. Może to być również przejaw mądrości i doświadczenia, gdyż danie sobie szansy na dokładne przemyślenie tematu, prowadzi do rozbudzenia kreatywności oraz znalezienie odpowiedniego czasu na dane zadanie.
-
Obgryzanie paznokci
To dosyć nietypowy nawyk potwierdzający wyższy poziom inteligencji, jednak badania dowodzą, że ludzie, którzy w dzieciństwie obgryzali paznokcie lub ssali kciuk, rzadziej w dorosłym życiu zapadają na alergie. Mimo, że to na dłuższą metę szkodliwy zwyczaj, to jest objawem inteligencji organizmu.
-
Żucie gumy
Żucie gumy w formalnych sytuacjach jest postrzegane raczej jako oznakę braku wychowania, jednak w codziennym życiu, czynność ta pomaga się zrelaksować i obniżyć poziom stresu.
-
Spóźnianie się
Statystycznie, Ci, którzy najczęściej się spóźniają to niepoprawni optymiści i idealiści. W swój sposób bycia mają wpisane oczekiwanie od życia najlepszego i dosyć swobodne poczucie czasu. To właśnie przez to ciężko im dopasować się sztywnych granic i ram czasowych.
-
Wiercenie się
Wiercisz się przed biurkiem? Zakładanie nogi na nogę, zmienianie pozycji, ruszanie dłońmi to zdrowe zwyczaje, pozwalające rozluźniać się różnym partiom mięśni oraz usprawniać krążenie. Zwłaszcza, jeśli spędzasz długie godziny w pozycji siedzącej.
-
Bałagan na biurku
Bałagan bałaganowi nierówny. Jeśli na Twoim biurku panuje chaos, którego nie da się opanować i nigdy nie wiesz, gdzie co masz – nie jest to pożądana sytuacja. Jeśli natomiast na Twoim biurku panuje pozorny bałagan, jednak potrafisz go utrzymać w ryzach, może to oznaczać, że w rzeczywistości jesteś bardzo produktywny i nastawiony na realizację celów.
-
Narzekanie
Chyba wszyscy wiemy czym jest narzekanie, które wysysa całą pozytywną energię z otoczenia oraz obarcza innych poczuciem winy. Jeśli Twoje narzekanie to raczej sposób na poradzenie sobie z problemem, ponieważ niesie za sobą pomysły na poprawę sytuacji oraz docenienie pomocy ze strony innych osób, to spokojnie możesz sobie czasem pomarudzić.
-
Plotkowanie
Czy wiesz, że plotkowanie nie zawsze jest złe? Jeśli nie rani innych, a jego celem jest np. pomoc, to jest ono określane plotkowaniem prospołecznym.
-
Używanie przerywników
Używasz podczas wypowiedzi przerywników np. uhm, aaa, yyy? To tzw. słowa „zapychacze”, które cechują ciężko pracujące osoby. Dzięki nim odbiorca ma większą szansę lepiej zrozumieć i zapamiętać słowa rozmówcy.
-
Marzenie
Chwilowe oderwanie się od rzeczywistości to czas na odpoczynek umysłu. Sen na jawie pozwala nam złapać oddech od bieżących spraw, co z kolei przekłada się na wyższy poziom kreatywności.
Źródło:
http://www.kobieta.pl/