Twerking – sposób na zgrabne pośladki

Twerking lub twerkowanie jak przyjęło się mówić w Polsce, to połączenie seksownego stylu tańca z treningiem na jędrne i kształtne pośladki. Dowiedz się więcej o tej niebanalnej metodzie wyrzeźbienia pupy.

Athletic girl working out in gym. Sexy beautiful butt in thong. Fitness woman doing exercise

Twerking to przede wszystkim rodzaj tańca o zabarwieniu erotycznym, który polega na potrząsaniu pośladkami w rytm określonej muzyki. Utarło się, że jest wykonywamy głównie przez kobiety. Oprócz świetnej zabawy, twerk jest idealnym sposobem na wzmocnienie mięśni i ujędrnienie ud i pośladków.

Jakie korzyści płyną z twerkowania? Przede wszystkim zwiększa świadomość swojego ciała, dodaje odwagi i pewności siebie. Instruktorki twerkingu nauczą Cię seksownych, płynnych i zmysłowych ruchów, które z powodzeniem można wykorzystać na parkiecie w klubie.

Sama nazwa nie do końca zdradza swoje znaczenie. Teorii pochodzenia określenia „twerking” upatruje się w zestawieniu dwóch słów „work” i „twist”, czyli pracować i skręcać. Często mówi się również, iż pochodzi od słowa „twich”, które oznacza „drgać”.

Historia twerkowania jest bardzo ciekawa. Taniec przywędrował z Afryki zachodniej, gdzie źródłem był tradycyjny, afrykański taniec Mapouka, potocznie nazywany „tańcem tyłu”. Mapoukę tańczyły głównie kobiety, jednak nie miało to wówczas żadnego podtekstu seksualnego. Tańczono w ten sposób podczas ważnych uroczystości, jak np. urodzenie dziecka. Wyrażano i celebrowano nim również płodność kobiet.

Do USA przywędrował w latach 90. ubiegłego stulecia i mocno zadomowił się w kulturze hip-hopu. Początkowo kojarzony był głównie z afroamerykańską częścią społeczeństwa oraz z muzyką „bounce”.

Best-Twerk-Videos

Twerk jest tańcem wymagającym prawidłowej i płynnej techniki. Aby wyglądało to seksownie i uwodzicielsko, musimy naprawdę postarać się robić to poprawnie. Zwłaszcza, że nie posiadamy naturalnych afrykańskich, bujnych kształtów.

Aktualnie znanych jest kilka wersji twerkowania Najprostsza, podstawowa wersja zakłada poruszanie pośladkami w przód i tył. Zacznij od niezbyt głębokiego przysiadu, Nogi rozstaw na szerokość większą niż barki, a palce stóp ustaw do zewnątrz. Dla utrzymania równowagi i stabilności, dłonie oprzyj na biodrach. Odchyl pośladki maksymalnie do tyłu, jednocześnie unieruchamiając górną część ciała. Plecy zostaw wyprostowane. Teraz poruszaj pośladkami do przodu i tył€, napinając mięśnie brzucha i mięśnie proste pleców. Pracuj nad płynnością ruchów.

Twerkowanie  to przede wszystkim dobra zabawa, która pozwoli Ci na wyrzeźbienie mięśni pośladków i ujędrnienie skóry na pupie. Taniec wysmukla talię i biodra, a także wyszczupla resztę ciała. Czy twerking może nas odchudzić? W połączenie z dietą, z pewnością. Półgodzinne, intensywne twerkowanie pozwala spalić ok. 200 kcal. Regularne treningi wzmacniają mięśnie pleców i mięśnie brzucha.

Źródło:

https://kobieta.wp.pl/