Poznaj 8 rzeczy, które robią ludzie pozytywnie nastawieni do życia

Wielu z nas zadaje sobie pytanie o to, jak być szczęśliwszym w życiu. Czy to z nami jest jakiś problem czy otoczenie negatywnie wpływa na realizację naszych marzeń? Dlaczego jedni rodzą się pesymistami, a część z nas niepoprawnymi optymistami? Jakie cechy posiadają ludzie pozytywnie nastawieni do życia? Czego możemy się od nich nauczyć?

youth-active-jump-happy-40815

 

Winston Churchill zwykł mawiać, że pesymista widzi trudności w każdej okazji, optymista – okazje w każdej trudności. Warto powtarzać sobie tę maksymę i nie zrzucać wszystkiego na geny. Oczywiście optymistą można się urodzić, ale można też nauczyć się pozytywnego nastawienia do życia. Dowiedz się jakie cechy powinniśmy w sobie pielęgnować?

Nie wyleguj się do późna

Optymiści to z reguły ranne ptaszki, gdyż ludzie pełni pasji nie zalegają w łóżku do południa. Oczywiście lubią być wyspani i pospać tyle, aby naładować w pełni akumulatory do działania. Szkoda im jednak dnia na leżenie w łóżku, chcą cieszyć się nowym dniem i realizować marzenia.

Stwórz własne nawyki i rytuały

Wydaje Ci się, że rutyna to powtarzalność i nuda? Niekoniecznie! Rytuały ułatwiają bycie szczęśliwym, a ludzie pełni energii cenią sobie moment, w którym mogą z nimi zerwać. Tworzenie nawyków zapewnia nam psychiczny spokój i poczucie bezpieczeństwa (czyli poniekąd szczęście). Łamanie naszych własnych reguł i wizja chwilowego szczęścia dostarcza nam wielu pozytywnych bodźców. Eksperymentuj i wychodź poza schemat!

pexels-photo-374845

Dbaj o zdrowie

Szczęśliwi ludzie szanują swoje ciała i zdrowie. Mają świadomość znaczenia prowadzenia zdrowego trybu życia, utrzymania zbilansowanej diety, uprawiania sportu i dbanie o spokój psychiczny. W ten sposób odchodzi im część zmartwień życiowych, którymi mogą być problemy zdrowotne.

Znajdź swoją pasję

Ludzie pozytywnie nastawieni do życia mają jakąś obsesję. Może to być ich praca, sport, podróżowanie czy przyjaciele. Każda pozytywna i zdrowa obsesja jest mile widziana, gdyż daje nam energię do działania i zapewnia wiele szczęśliwych chwil.

Żyj chwilą

Nie roztrząsaj przeszłości, nie chowaj urazy, nie planuj co do minuty, co zrobisz jutro. Optymiści żyją tu i teraz, to teraźniejszości poświęcają najwięcej energii.

Znajduj sobie nowe wyzwania

Ludzie pełni pozytywnej energii żyją wg zasady „nie ma rzeczy niemożliwych”. Nawet najtrudniejsze przeszkody i kłopoty zamieniają w wyzwanie do pokonania. Są ambitni i zdeterminowani.

pexels-photo-297821

Mów dobrze o innych

Pamiętaj, że karma wraca, a pozytywna energia rodzi pozytywną energię. Optymiści nie tracą czasu na plotki, krytykowanie i obgadywanie innych. Wolą jasne komunikaty i zdają sobie sprawę, że komplementem zdziałają więcej niż krytyką.

Nie szukaj wymówek

Zrozum, że nie jesteś idealny i nie zawsze wszystko musi Ci się udawać. Każdy ma gorszy dzień, kiedy nic nie idzie po naszej myśli. Optymiści nie zrzucają winy na innych, akceptują swoje błędy i nie oskarżają o nie innych.

Źródło:

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/