Piercing- Jak? Gdzie? Po co? Boli?

Piercing jest  formą ozdabiania ciała. Polega na wykonywaniu przekłuć na ciele i wprowadzaniu w takie miejsca kolczyków. Piercing jest zaliczany jako modyfikacja ciała

Tak naprawdę nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o miejsca wykonywania piercingu.

Najbardziej popularne jest przekłuwanie:
ucha
pępka 
sutków
miejsc intymnych 

Piercing ucha jest najchętniej i najczęściej wybierany. Zalicza się go również do najmniej bolesnych miejsc na wykonywanie tego typu zabiegu.

Wyróżnia się wiele rodzai przekłuwania ucha i to właśnie od konkretnego miejsca zależy nasilenie bólu podczas przekłucia.

RODZAJE PIERCINGU UCHA: 

  • tragus– to wewnętrzna część chrząstki, która znajduje się nad kanałem słuchowym,  nad płatkiem. Czas gojenia trwa od 3 do 9 miesięcy,
  • helix – kolczyk w górnej chrząstce. Czas gojenia się rany trwa od 3 do 9 miesięcy,
  • conch – jest to przekłucie wnętrza małżowiny usznej. Proces gojenia trwa od 3 do 4 miesięcy,
  • lobe (płatek ucha) – jeden z najpopularniejszych przekłuć. Płatek ucha to dolna, zbudowana z tkanki miękkiej część małżowiny usznej. Pod skórką znajduje się głównie tkanka tłuszczowa. Przekłucie zazwyczaj wykonuje się centralnie na płatku ucha, bardzo popularne jest również zakładanie wielu kolczyków, powyżej centralnej części płatka. Czas gojenia to 7 – 10 tygodni.
  • daith – dziurka w chrząstce ucha wewnętrznego. Czas gojenia od 3 do 9 miesięcy.

Najmniej bolesnym miejscem do przekłucia, jest płatek ucha.
Nie ma w tej części chrząstki. Ból będzie zdecydowanie bardziej odczuwalny w miejscach, w których znajduje się chrząstka. Najmniej przyjemne będzie przekłucie, gdzie chrząstka jest grubsza. 

Najczęściej przy piercingu stosuje się trzy typy biżuterii.
stal nierdzewną
złoto
tytan


Po zalecanym okresie wygojenia przekłucia, można swobodnie zmieniać kolczyki na inne, pamiętając przy tym, że niektóre tworzywa mogą uczulać. Wszystko zależy od organizmu. 

Piercing należy wykonywać w salonach, które mają do tego pełne kwalifikacje.
Warto zwrócić uwagę na sterylność sprzętu, którym posługuje się piercinger/ka, certyfikaty do wykonywania zabiegów oraz opinie poprzednich klientów.

Sam zabieg nie trwa długo, natomiast gojenie przekłucia jest czasochłonne i należy się do niego dokładnie przyłożyć, aby nie miało negatywnych rezultatów.
Osoba wykonująca zabieg zawsze powinna powiadomić klienta o wszelkich przeciwwskazaniach i stosowaniu się po zabiegu.

Piercing to coraz bardziej powszechna forma ozdabiania ciała, a miejsc w których można wykonywać ten zabieg nieustannie przybywa.