Nowy rok — nowe postanowienia, czyli jak walczyć z prokrastynacją i osiągnąć wyznaczone cele!

Wielu z nas przekłada obowiązki na później i zazwyczaj wykonuje je w ostatniej chwili. Nie chcemy podejmować decyzji ani konfrontować się z trudnymi lu wymagającymi sytuacjami. Boimy się leku przed nieznanym i przede wszystkim porażki.

jo-szczepanska-5aiRb5f464A-unsplash

Oto 3 kroki, które pozwolą Ci osiągnąć wymarzone cele
1. Nie skupiaj się na negatywach i problemach. To właśnie negatywne podejście i szuanie wad i problemów sprawia, że popadamy w prokrastynacje.

2. Boisz się porażki, więc nie próbujesz działać. Bardzo często boimy się konfrontacji z tym, co nieznane, co powoduje u nas lęk. Z pozoru proste czynności z czasem wydają się bardzo trudne i wymagające. Prokrastynacja bardzo często towarzyszy perfekcjonistom, którzy chcą zrobić wszystko idealnie. Pamiętaj, im wcześniej zaczniesz pracę, tym będziesz miał więcej czasu na jej ulepszenie.

3. Dekoncentracja. Pamiętasz te momenty, gdy zaczynasz czytać książkę i po pewnym czasie orientujesz się, że zamiast śledzić opisaną historię, rozmyślasz o tym, co jeszcze musisz zrobić? Problemy z koncentracją dotyczą coraz większej liczby osób dorosłych, jak i dzieci. Przed przystąpieniem do pracy przygotuj sobie wygodne miejsce, zaparz ulubioną herbatę lub naszykuj szklankę wody. Jeśli masz możliwość, to spróbuj wcześniej skończyć inne czynności, by nie zaprzątały Ci głowy.

nick-morrison-FHnnjk1Yj7Y-unsplash

O wiele łatwiej jest robić małe kroki, niż wielkie skoki, więc podziel swoją pracę na mniejsze części, a gwarantujemy, że wykonanie ich będzie dawało Ci poczucie pełnienia, przybliżając Cię do wyznaczonego celu.