NATURALNA PIELĘGNACJA

Myślisz, że piękna, zadbana cera to efekt miliona kosmetyków i pieniędzy? Stety albo niestety tak nie jest. To kwestia stylu życia. Zdrowego stylu życia. Firmy kosmetyczne zbijają krocie na różnego rodzaju specyfikach do pielęgnacji twarzy i wciąż wymyślają nowe. Kiedyś nie było tylu kosmetyków, a jednak kobiety były zadbane. Zatem czy naprawdę potrzebujemy ich w tak sporej ilości, by wyglądać dobrze? Co się zmieniło?

OCZYSZCZANIE TWARZY

Zaczęło brakować nam czasu. Coraz więcej pracujemy, wciąż przybywa nam obowiązków, a wieczorami padamy na twarz. Przynajmniej ja tak mam. I wiem, wiem jak trudno zmobilizować się, znaleźć czas na maseczkę, codzienny demakijaż, itp.

Jest jednak kilka pielęgnacyjnych rzeczy, których staram się nie odpuszczać. To oczyszczanie i demakijaż twarzy. Musi być wykonywany codziennie wieczorem. Starannie i delikatnie.

Podczas snu nasza skóra się regeneruje. Jeśli zostawisz na noc makijaż, pory będą zatkane. W takich warunkach cera nie ma kiedy się zregenerować i pooddychać. Za to ma warunki do szybkiego pokrycia się krostkami, wypryskami i zaskórnikami.

PEELING

W zaciszu domowym najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem będzie peeling enzymatyczny albo zrobiony własnoręcznie. Pamiętaj, aby stosować go zawsze wieczorem i nie nakładać po nim kremu na noc.

NAWILŻANIE

Każda skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia! Dlatego nawadniaj ją od zewnątrz i od środka. Stosuj dwa razy dziennie kremy intensywnie nawilżające oraz pij dużo wody. 2 litry dziennie wystarczy.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Sport pozwala nam odreagować stres, wpływa na wygląd naszego ciała i stan skóry. Kiedy ćwiczymy, pobudzamy metabolizm i wydzielamy toksyny. Skoro jeszcze jest ciepło, skorzystaj z okazji i ruszaj się na świeżym powietrzu. Spaceruj, biegaj po parku, ćwicz na siłowni, pod chmurką, otaczaj się przyrodą.

PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE

Uważam, że najzdrowsze jedzenie to domowe jedzenie. Jeśli sama zrobisz sobie posiłek, to wiesz, co jesz.

Staraj się jeść kolorowo. Spożywaj dużo warzyw i owoców. Wyeliminuj ze swojej diety słodycze. Ogranicz spożywanie glutenu oraz nabiału. Te składniki mogą być przyczyną Twoich problemów skórnych.

SEN

Sen jest sprzymierzeńcem urody i rozładowuje stres. Piękno idzie w parze z wypoczynkiem. Podobno najlepiej regenerujemy się, gdy śpimy między godziną 22 a 6. Więc skończ z zarywaniem nocy. Kładź się wcześniej i wcześniej wstawaj. W imię swojej cery!

HOLISTYCZNA PIELĘGNACJA

Naturalna pielęgnacja to holistyczna pielęgnacja. Chcesz cieszyć się piękną cerą? Musisz zadbać o cały swój organizm. Nawet najdroższe kosmetyki nic nie zdziałają, jeśli nie będziesz regularnie oczyszczać twarzy, zdrowo się odżywiać, aktywnie wypoczywać oraz się wysypiać.