Jak szczotkować ciało? Poznaj zalety łatwego rytuału pielęgnacyjnego

Choć szczotkowanie ciała na sucho może wydawać się nieprzyjemne, warto je wprowadzić do swojej pielęgnacji. Ten rodzaj masażu, wywodzący się z Azji, jest świetnym sposobem na ujędrnienie i wygładzenie skóry. Zmniejsza widoczność cellulitu oraz zapobiega wrastającym się włoskom. Zobacz, w jaki sposób prawidłowo szczotkować ciało!

JAKI RODZAJ SZCZOTKI WYBRAĆ DO CIAŁA? 

Wybierając szczotkę do masażu, zwróć uwagę na rodzaj jej włosia. Zalecamy  włosie wykonane z naturalnych włókien, by zabieg był bezpieczny i przyjemny dla Ciebie, a także nie wywoływał alergii. Sztuczne włókna mogą niestety podrażniać skórę. Jeśli jesteś osobą początkującą lub masz bardzo wrażliwą skórę, sugerujemy przetestować szczotkę do masażu ze szczeciną. Ma ona włosie o mniejszym stopniu twardości. Przede wszystkim liczy się Twój komfort podczas zabiegu. Jeśli więc czujesz, że masz zbyt twardą szczotkę, zamień ją na delikatniejszą. 

Dry body brush, Woman dry brushing body to reduce cellulite, detoxify the lymphatic system, and achieve beautiful smooth skin. Dry skin brushing as part of morning health and energy routine.

JAK WYKONAĆ MASAŻ NA SUCHO?

Szczotkowanie ciała możesz wykonywać nawet codziennie, przed lub po kąpieli. Jeśli masz delikatną skórę, warto zmniejszyć częstotliwość masażu do 1 lub 2 w tygodniu, zwłaszcza na początku. Ciało szczotkuj pociągłymi ruchami, zawsze od góry i w kierunku serca.  Brzuch, uda i pośladki masuj zawsze kolistymi ruchami, ale zawsze od dołu ku górze. Natomiast bardzo uważnie szczotkuj szyję i dekolt, ponieważ w tych miejscach skóra jest znacznie cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Pamiętaj również, że pierwsze spotkanie ze szczotką może okazać się troszeczkę nieprzyjemne. Dlatego też zabieg wykonuj delikatnymi ruchami, z wyczuciem. Z czasem przyzwyczaisz swoją skórę do nowego zabiegu, a dzięki temu będziesz mogła stopniowo zwiększać nacisk szczotki na powierzchnię ciała. Zabieg powinien trwać od kilku do kilkunastu minut.

Dry body brush, Woman dry brushing body to reduce cellulite, detoxify the lymphatic system, and achieve beautiful smooth skin. Dry skin brushing as part of morning health and energy routine.

ZALETY SZCZOTKOWANIA CIAŁA 

  • ultragładka skóra – szczotkowanie ciała jest rodzajem peelingu, podczas którego martwy naskórek złuszcza się, a skóra staje się gładka i lepiej wygląda,
  • poprawa jędrności – redukuje widoczność cellulitu, a skóra jest bardziej napięta i jędrna, 
  • remedium na rogowacenie okołomieszkowe – nadmierna keratynizacja skóry przyczynia się do zatykania mieszków włosowych przez martwe komórki. W wyniku tego powstają nieestetyczne krosty na skórze. Masaż na sucho najczęściej poleca się przy tej dolegliwości, gdyż usuwa martwy naskórek bez ryzyka “zapychania” w odróżnieniu od tradycyjnych peelingów, 
  • zapobiega wrastającym włoskom  – regularne złuszczanie ciała pomaga przebić się na zewnątrz wrastającym się włoskom, 
  • relaksuje,
  • poprawia pracę układu krwionośnego i limfatycznego.

Dry brushing the skin in a pattern with a dry brush, usually before showering help reduce cellulite and remove toxins in human body. Selective focus on firm, natural bristle brush with a long handle.