Dlaczego tonizowanie skóry jest ważne?

Zapominasz o tonizowaniu skóry? To może być Twój największy błąd w pielęgnacji twarzy.

Choć tonizacja skóry jest ważnym krokiem w oczyszczaniu skóry, bardzo często traktowana jest po macoszemu. Zapominamy ją wykonywać albo nie do końca wiemy, po co właściwie używać toniku do twarzy. Jeśli należysz do osób, które zaniedbują właśnie ten etap pielęgnacji twarzy, ten wpis jest dla Ciebie! Sprawdź, dlaczego warto używać toniku!  

Dlaczego trzeba tonizować twarz? 

 

Często słyszysz, że tonizacja skóry przywraca skórze optymalny poziom pH, ale nie wiesz do końca co on oznacza dla Twojej skóry ? Naturalne pH skóry ma odczyn kwaśny chroni ją przed namnażaniem się szkodliwych drobnoustrojów. Skóra wówczas wygląda promiennie i zdrowo. Stosowanie kosmetyków do mycia twarzy sprawia, że pH skóry zmienia swój odczyn na zasadowy, przez co skóra narażona jest na przesuszenia, nadwrażliwość, trądzik, przebarwienia i zmarszczki. Warto podkreślić także, że regularne tonizowanie twarzy, daje o wiele więcej pozytywnych efektów dla skóry.

Do najważniejszych zalet należy: 

  • odświeżenie, nawilżenie i ujędrnienie cery,
  • usunięcie pozostałości z demakijażu twarzy,
  • złagodzenie podrażnień skóry,
  • zredukowanie nieestetycznych zmian na skórze m.in. trądziku i wyprysków,
  • skóra po tonizacji jest lepiej przygotowana do następnych kroków pielęgnacji twarzy,
  • składniki aktywne zawarte w innych kosmetykach lepiej się wchłaniają w skórę. 

Kiedy wykonywać tonizację skóry?

Już wiesz, że tonizowanie skóry jest ważne! Po tonik sięgaj zawsze zaraz po dokładnym oczyszczeniu twarzy, składającym się z dwóch etapów: demakijażu i umycia twarz żelem. 

Stosuj go dwa razy dziennie: rano i wieczorem, zawsze przed nałożeniem pielęgnującego kremu. Wykonując tonizację skóry, pamiętaj o tym, aby:

  • Nie spłukiwać toniku z twarzy – zawsze należy poczekać do jego całkowitego wchłonięcia.
  • Nie pocierać za mocno – kosmetyk wklepujemy delikatnie w skórę twarzy, nie na siłę. Zbyt nadmierne tarcie skóry może naruszyć naturalną jej barierę ochronną.
  • Tonizacja skóry nie zastępuje oczyszczania twarzy, lecz ją jedynie uzupełnia.

Podaruj swojej skórze jeszcze lepszy, promienny wygląd! A możesz to zrobić w bardzo prosty sposób – włączając tonizację skóry do swojej codziennej pielęgnacji. Nie będzie to wymagało wielkiego wysiłku do Ciebie, a jedno jest pewne – Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i zadbanie!