Biegaj i spalaj to, co zjadasz
Bardzo często w Internecie możemy spotkać artykuły, w których przelicza się, ile kalorii spalamy podczas biegania. Przeliczając jednak czas biegania na pokonane kilometry w prosty sposób możemy dowiedzieć się, ile należy przebiec, aby spalić najbardziej popularne posiłki.
Może nam w tym pomóc pewna strona internetowa, która wprowadziła kalkulację ułatwiającą nam to zadanie. W wyniku przeliczeń otrzymujemy długość trasy, którą musimy pokonać, aby pozbyć się nadprogramowych kalorii dostarczonych organizmowi w chwilach słabości. Najbardziej optymalny jest bieg wytrzymałościowy, który przeplatamy sprintem. Przeliczmy wiec przykładowe kalorie na kilometry!
Czekolada
Tabliczka czekolady dostarcza nam około 560 kalorii. Niekiedy jednak trudno jest nam się jej oprzeć. Zwłaszcza wtedy, gdy dopada nas zły humor albo mamy gorszy dzień. Wtedy staje się ona naszą najlepszą przyjaciółką. Zanim jednak zdecydujemy się na zjedzenie jej miejmy świadomość, że spalenie spożytych wraz z nią kalorii będzie możliwe po przebiegnięciu… aż 6,46 kilometra! Może jednak czasem uda się nam bez niej obyć?
Kawa
Sama w sobie kawa nie ma zbyt wielu kalorii. Nie każdemu jednak przypadnie do gustu smak niesłodzonej „małej czarnej”. Jeżeli więc zdecydujemy się na dodanie do niej łyżeczki cukru, wówczas czeka nas pół kilometra sprintu. Nie jest to aż tak wiele, więc chyba możemy sobie na to pozwolić. Zwłaszcza, że niewiele osób wyobraża sobie wyjście z domu bez wypicia filiżanki tego aromatycznego napoju.
Jajko
Miejmy świadomość tego, że nie tylko same słodycze tuczą. Obfite śniadanie potrafi dostarczyć nam równie dużo kalorii. I tak na przykład jajko ugotowane na twardo to dawka 78 kcal. Oczywiście absolutnie nie powinniśmy z niego rezygnować. Dostarcza nam bowiem wielu cennych składników odżywczych. Aby je spalić wystarczy, że przebiegniemy 1,24 kilometra.
Ciasto z czekoladą
Pora na prawdziwą bombę kaloryczną. Trudno nie ulec pokusie, kiedy w kolejce po świeże bułki w piekarni z półek kuszą nas pyszne, czekoladowe ciasta. Niekiedy udaje nam im się oprzeć, ale często zdarza się, że w torbie z zakupami oprócz świeżego pieczywa wyląduje też parę kawałków tych smakołyków. A kiedy już je zjemy musimy przyszykować się na 7-kilometrowy bieg.
Dżem brzoskwiniowy
Lubicie słodkie śniadania? Na pewno dodają nam dosyć dużo energii na cały poranek. Kanapka z dżemem jest nie tylko bardzo słodka, ale i kaloryczna. Kiedy przygotujemy sobie kilka kromek wysmarowanych 100g tego produktu, aby go spalić trzeba będzie pokonać trasę około 3 kilometrów.
Banan
Ten słodki owoc polecany jest jako szybka przekąska szczególnie dla sportowców. Jest bardzo smaczny i dostarcza wiele energii, a przy tym nie zajmuje zbyt dużo miejsca w żołądku. To dlatego zaleca się zjedzenie go zwłaszcza przed treningiem, gdyż mamy wówczas pewność, że nie będzie zalegał w naszym brzuchu i wywoływał bólu. Zjedzenie banana wydłuży jednak naszą trasę codziennego treningu o około 2 kilometry.
Lista sporządzona powyżej nie ma na celu tego, aby nas zniechęcić do spożywania ulubionych przekąsek. Być może będzie to nawet dodatkowa motywacja, aby wreszcie zacząć biegi. Dzięki niej mamy bowiem dokładnie wymierzoną trasę i wiemy, czy wieczorny lub poranny trening przyniesie nam wymierne rezultaty.
Źródła: www.kobieta.wp.pl