6 nietypowych objawów owulacji

Część kobiet zna swoje ciało na tyle, że jest w stanie oszacować kiedy przechodzi owulację – bóle owulacyjne, plamienie, podwyższenie temperatury ciała, zmiana wyglądu śluzu – te wszystkie biologiczne aspekty znamy z podręczników. A czy znasz kilka nietypowych objawów?

 jaket lari pria Terlaris dan stylish Chemical Peel Sounds romantic doesn t it Little Blue Book

Owulacja to inaczej jajeczkowanie u kobiety. Dochodzi do niego między 11 a 18 dniem cyklu menstruacyjnego. Podczas jajeczkowania dochodzi do uwolnienia dojrzałej komórki jajowej z pęcherzyka Graafa.  Poznanie dokładnej daty owulacji często jest bardzo trudne i należy prowadzić obserwację i zapiski dotyczące przebiegu cyklu miesiączkowego. Część tych obserwacji możesz zapisywać w specjalnie do tego przeznaczonych aplikacjach.

            Co ciekawe, nawet jeśli nie jesteśmy w stanie wyłapać owulacji po objawach biologicznych, nasze ciało daje nam masę innych sygnałów świadczących o tej fazie cyklu. Wahania estrogenu i progesteronu mają wpływ niemalże na wszystko – od sposobu chodzenia, po dobór garderoby. Zapoznaj się z 6 nietypowymi objawami owulacji.

  1. Zaróżowione policzki

Mimo, że zazwyczaj kojarzą nam się ze zmianą temperatury ciała i zawstydzeniem. Jednak to nie jedyne powody, gdy na twarzy kobiety widać rumieńce.  Badania dowiodły, że skóra kobiety podczas jajeczkowania jest bardziej zaróżowiona i częściej widać na niej wypieki. Za to zjawisko odpowiedzialny jest estadriol – hormon pochodzący z grupy estrogenów. Podczas owulacji zwiększa się jego stężenie i wysyłany wraz z krwią do naszych policzków powoduje ich zaróżowienie.

  1. Zmiana barwy głosu

Niewiele z kobiet zdaje sobie sprawę, że w trakcie cyklu zmienia nam się nie tylko nastrój, ale i głos. Rozmowa z mężczyzną podczas owulacji może przyprawić go o niezłe dreszcze. Przebadano ton kobiecego głosu i dowiedziono, że w trakcie jajeczkowania przyjmuje on bardzo specyficzny tembr. Aktywność elektryczna skóry mężczyzny wsłuchującego się w głos kobiety w okresie największej płodności zwiększa się aż o 20%! Czym to jest spowodowane? Wahania poziomu hormonów wpływają na tkankę miękka gardła i strun głosowych (podobnie jak na szyjkę macicy).

 978997442-612x612

  1. Uwielbienie dla czerwieni

A czy zauważyłaś, że są momenty w miesiącu, kiedy chętniej sięgasz po czerwone i inne bardziej wyzywające kolory? Wtedy też częściej nosisz sukienki, krótkie spódniczki i inne ubrania, które uważasz za seksowne i w których czujesz się atrakcyjnie. Kobiety w trakcie owulacji podświadomie zwracają uwagę mężczyzn na własną seksualność oraz okres płodności. Wtedy też stąpamy bardziej wyzywającym krokiem, a nasze ruchy są seksowne i pociągające.

  1. Uścisk dłoni

Podobno zdecydowane ujmowanie dłoni jest zewnętrznym sygnałem płodności.  Tak więc jeśli ktoś pochwalił, że masz mocny uścisk dłoni, prawdopodobnie podświadomie odczytał również Twój drugi przekaz.

  1. Atrakcyjna twarz

Wieloletnie badania dowiodły również, że  podczas jajeczkowania usta kobiety stają się pełniejsze, policzki bardziej pulchne, oczy jaśniejsze, a skóra gładsza.  Zmiany te zawdzięczają podwyższonemu poziomowi estrogenu. Z punktu widzenia mężczyzn, kobiety wyglądają wtedy dużo atrakcyjniej niż zazwyczaj.

  1. Szczuplejszy wygląd

Co jakiś czas łapiesz się na myśli, że chciałabyś schudnąć/ wyrzeźbić ciało / ujędrnić skórę? Nie zawsze podyktowane to jest jakąś ważną nadchodzącą okazją – weselem, wakacjami, wielkim wyjściem itp. Czasem punktem wyjścia do takich rozważań jest podświadoma chęć zwiększenia atrakcyjności własnego ciała w okresie płodności. Ma to sens, prawda?

 22728570147_63b9fede24_b

Źródło:

https://parenting.pl/