3 kierunki na wyjazd wakacyjny w październiku

Jesień to nadal idealna pora na podróże. Spora liczba turystów decyduje się zamienić szarą, chłodną polską atmosferę, na słoneczny relaks w pięknych okolicznościach przyrody.

Nie ma na co czekać, bo przecież lepiej obserwować świat przez okno samolotu, niż to w mieszkaniu na blokowisku! Który kierunek wybierzesz tej jesieni?

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Jedna z najczęściej wybieranych destynacji urlopowych w ostatnich latach. Jedno z najmłodszych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się krajów świata. 

ZEA charakteryzują bezkresne pustynie, wieżowce sięgające nieba, luksusowe centra handlowe i gigantyczne kompleksy rozrywkowe. 

Podczas pobytu w tym kraju, warto wjechać windą na najwyżej położony punkt widokowy na całym świecie – Burdż Chalifa. To jedno z miejsc szczególnie docenianych przez amatorów niesamowitych, miejskich krajobrazów.

Turcja

Miejsce, w którym wysokie temperatury towarzyszą mieszkańcom i turystom cały rok. Piaszczyste plaże, ciepłe morze, bogata kultura i orientalne przyprawy – to tylko część tureckich zalet.

Na zainteresowanie zdecydowanie zasługuje Stambuł, który jako jedyna metropolia na świecie, leży jednocześnie w dwóch krajach i jest najbardziej zaludnionym miastem w Turcji.

Szczególnie polecany jest wielbicielom świątyń i architektury religijnej.

Malta

Państwo wyspiarskie otoczone zielenią, przepięknymi błękitnymi lagunami, malowniczymi grotami i wysokimi klifami. Niewielka powierzchnia archipelagu (316 km2) pozwala na wycieczkę objazdową w ramach jednego, kilku lub kilkunastodniowego pobytu na Malcie. Smakosze również znajdą przestrzeń na kulinarne przyjemności – bogactwo ryb, owoców morza, ziół, oliwek i owoców pozwala na spróbowanie lokalnej kuchni w najlepszym i najświeższym wydaniu.