Opadająca powieka to problem wielu osób. Jak z nią walczyć?
Skóra starzeje się również wokół oczu, a przez to traci jędrność i napięcie. Jak przeciwdziałać temu zjawisku? Przeczytaj ten wpis, aby poznać specjalne ćwiczenia i zabiegi.
Opadająca powieka ma związek ze starzeniem i wiotczeniem skóry, której z biegiem lat coraz bardziej zaczyna brakować kolagenu, który z kolei zapewnia jędrność i prawidłowe napięcie.
Możliwe przyczyny:
– nadmiar skóry,
– złe oświetlenie w miejscu, w którym na przykład pracujemy,
– uszkodzenie nerwu,
– zmiany nowotworowe.
Aby zminimalizować niekorzystny dla naszego wyglądu efekt opadającej powieki można poprzez odpowiednio dopasowany makijaż. Oczywiście problem nie zniknie, ale przestanie być tak bardzo widoczny.Ciemniejszy cień nakładamy bliżej zewnętrznego kącika oka, jaśniejszy w środkowej i wewnętrznej części. Co istotne, jeśli mamy problem z opadającą powieką, nie należy obrysowywać ciemną kredką, albo ciemnym cieniem całego oka, bo wówczas uzyskamy efekt odwrotny do oczekiwanego – oko wyda się mniejsze i głębiej osadzone.
Opadająca powieka. Ćwiczenia:
Uciskamy opuszkami palców punkty nad zewnętrznym kącikiem oka tak, aby oczy wyglądały na skośne. Ćwiczenie powtarzamy w seriach po kilka sekund.
Szeroko otwieramy oczy przez kilka do kilkunastu sekund, przy czym ważne aby w trakcie tego ćwiczenia nie marszczyć czoła.
Pomocna w walce z opadającą powieką będzie również medycyna estetyczna. Operacja plastyczna powiek oczu to blepharoplastyka. Zabieg polega na usunięciu przez chirurga nadmiaru zwiotczałej skóry. Oczywiście wcześniej wymagana jest konsultacja lekarska oraz badania ogólne, w tym okulistyczne. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, a cięcie wykonane przez chirurga jest praktycznie niewidoczne.