Jak zadbać o siebie zimą?

Niestety zimowa aura nie ma najlepszego wpływu na stan naszej cery, dłoni, ust czy nawet włosów. W tym okresie szczególną uwagę powinnyśmy poświęcać pielęgnacji. Co robić aby komfortowo przetrwać mroźny czas? Oto kilka rad dotyczących zimowej pielęgnacji.

 

  1. Nawilżenie twarzy to podstawa

Wybierz krem, który mocno natłuści skórę i uchroni przed przesuszeniem. Zwróć uwagę na skład. Parafina, wazelina, oliwa i wosk pszczeli to Twoi sprzymierzeńcy w walce o zdrowy wygląd. Jeśli naturalnie masz tłusty typ skóry, zamiast ciężkich kremów wybieraj delikatne emulsje.

The girl uses cream. Winter hand skin care.

  1. Używaj balsamów i peelingów do ust

Usta są bardzo podatne na przesuszenie. Jedną z najgorszych rzeczy jaką możemy im zafundować to „nawilżanie” ich śliną co kilka minut. To tylko pogarsza stan suchych warg. Pamiętaj aby zawsze mieć przy sobie balsam nawilżający lub zwyczajną apteczną wazelinę. Aby pozbyć się przesuszonych skórek rób cukrowe peelingi.

Przepis na peeling cukrowy do ust:

  • 1 łyżeczka cukru
  • 1 łyżeczka oliwy z oliwek
  • 1 łyżeczka miodu

Wszystkie składniki wymieszaj i umieść w niedużym słoiczku. Stosuj kilka razy w tygodniu.

Homemade natural lip scrub from jojoba oil, cherry, rose oil and cane sugar in a small plastic jar. Scrub stands on a wooden table, around the rose petals. Handmade cosmetics, side view

  1. Zakochaj się w olejkach

Olejki to prawdziwy cud natury! Przydadzą się w pielęgnacji zarówno włosów, ciała jak i ust czy paznokci. Najważniejszym zadaniem jest dobranie odpowiedniego produktu w zależności od naszych potrzeb. Inne olejki nałożysz na włosy niskoporowate a inne na wysokoporowate. Wspólnym mianownikiem pielęgnacji jest jej regularność – nakładaj olej na kosmyki włosów przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Young girl caring for curly hair tips with yellow oil

  1. Nie zapominaj o czapce

Czy wiesz, że noszenie czapki chroni kondycję włosów i zapobiega ich osłabieniu? Włosy wystawione na działanie minusowych temperatur i wiatru tracą naturalny blask, a nawet zaczynają wypadać. Lepiej więc zapobiegać takim sytuacjom i zawsze na zewnątrz nosić na głowie ciepłą czapkę.

Portrait of young beautiful woman in winter clothes and strong snowing.