Zanim wyjdziesz na imprezę

Masz w planie „wielkie wyjście”, typu wesele, 50 rocznica ślubu, bankiet itp. ? Masz zamiar wyjść z domu i wrócić nad ranem? Dobrze się do tego przygotuj i zabierz ze sobą wszystko, czego potrzebujesz.

To nie brak planu najczęściej psuje nam wyjście z domu. Możesz mieć zaplanowany wieczór od A do Z, a i tak zniszczyć go może coś tak nieoczekiwanego jak zmiana pogody, pęknięty obcas, oczko w rajstopach czy bolesny odcisk na stopie. Nie pozwól zepsuć sobie humoru  i postaraj się przewidzieć parę sytuacji, którym możesz zapobiec lub być na nie przygotowana.

stock-photo-203753761

Przemyślany strój

Zacznij od zastanowienia się nad swoim ubiorem. Strój powinien być tak przede wszystkim wygodny oraz adekwatny do temperatury i warunków panujących w miejscu, gdzie będziesz przebywać. Jeśli planujesz być poza domem wiele godzin, podczas których dzień zamieni się w noc, a następnie w poranek, nawet jeśli jest lato – ubierz się na cebulkę. Weź ze sobą żakiet, bolerko, sweterek lub kurtkę, a do torebki parę cienkich rajstop – unikniesz  w ten sposób zmarznięcia nocą lub podczas chłodnego ranka (lub podczas załamania pogody). Jeśli planujesz jechać samochodem, zostaw ubrania w środku oraz dorzuć parasolkę. Pamiętaj, że zbyt obcisła sukienka, za wysokie obcasy lub wpijające się guziki od spodni, potrafią skutecznie zepsuć zabawę – wybierz strój, w którym dobrze się czujesz i będziesz w stanie swobodnie się przemieszczać całą imprezę czy przetańczyć wiele godzin na parkiecie. Jeśli kochasz wysokie obcasy, ale nie jesteś w stanie wytrzymać w nich dłużej niż kilka godzin – zabierz ze sobą buty na zmianę, np. balerinki.

Pomyśl o stopach

Zapewnij komfort swoim stopom, bo to one będą Ci służyć całą, długą noc. Zwłaszcza, jeżeli na co dzień nosisz wygodne, płaskie obuwie sportowe, wiele godzin na niebotycznie wysokich obcasach, może być zabójstwem dla Twoich stóp. Jeśli czeka Cię wielogodzinny maraton na parkiecie, zamiast szpilek sięgnij po buty na słupku lub koturnie, gdyż o wiele łatwiej w nich o stabilną postawę oraz stopa nie męczy się w nich, tak jak na szpilkach. Każdą, nową parę butów należy rozchodzić przed uprzednim wyjściem – dotyczy to również obuwia męskiego! Nowe szpilki z bardzo gładkim spodem, możesz delikatnie potrzeć papierem ściernym, aby zapewnić im lepszą przyczepność na śliskich powierzchniach. Włóż do torebki kilka plastrów na pęcherze i otarcia oraz żelowe, wkładki do butów.

Imprezowy zestaw ratunkowy

Jeśli masz możliwość zabrania ze sobą większej torebki, nie wahaj się. Spakuj do niej kilka niezbędnych gadżetów, które pozwolą Ci się czuć ubezpieczoną na każdą, przykrą niespodziankę. Weź ze sobą składaną szczotkę do włosów lub grzebień,  wsuwki i gumkę, chusteczki higieniczne i nawilżane, małe lusterko, tampon, bezbarwny lakier do paznokci (niezastąpiony przy oczku w rajstopach) lub parę rajstop na zmianę, igłę z nitką (bo nigdy nie wiesz, czy nie będziesz tego baaardzo potrzebować).

a large crowd of people at a concert

Odpowiedni makijaż

Zgadzamy się, że dobrze dobrany i wykonany makijaż jest piękną ozdobą twarzy kobiety. To naturalne, że chcemy czuć się i wyglądać świetnie, dlatego decydujemy się zrobić sobie make-up, podkreślający nasze walory. Pamiętaj jednak, aby malując się, kierowała Tobą zasada zdrowego rozsądku i umiaru. Zbyt gruba warstwa makijażu podczas upalnego lata lub w nieklimatyzowanym pomieszczeniu, może zamienić się w spływające strugi podkładu, cieni i tuszu. Zaopatrz się w lekkie kosmetyki wodoodporne, a na imprezę zabierz sypki puder, dobrze utrzymującą się na ustach szminkę oraz bibułki matujące, które likwidują nieestetyczne błyszczenie skóry bez naruszenia makijażu.

Przed samym wyjściem

Zanim wyjdziesz z domu, upewnij się, że masz w torebce wszystkie potrzebne rzeczy, w tym dokumenty, pieniądze, kartę do bankomatu czy klucze do domu. Sprawdź czy masz naładowany telefon – jeśli nie, weź ze sobą ładowarkę lub podładuj telefon podczas jazdy samochodem. Powyłączaj wszystkie sprzęty – w tym żelazko i prostownicę do włosów (ile razy zamartwiałaś się na imprezie, czy na pewno w pośpiechu je wyłączyłaś?). Zamknij dokładnie drzwi do domu i baw się dobrze

^5B737F51A12AD4F0882475F95A38AB9EC65F3E1069092F8834^pimgpsh_fullsize_distr

Źródło:

https://kobieta.wp.pl