Za co najmocniej kochamy dziadków?

Oczywiście to sprawa indywidualna, ponieważ każdy widzi w swoich dziadkach niepowtarzalne cechy i zachowania, za które cenimy ich najbardziej na świecie. Jednak wszyscy dziadkowie mają kilka wspólnych cech, które uwielbiają wszystkie dzieci (i my rodzice też!).

Jak to jest, że to właśnie Ci najstarsi z rodu są najbardziej uwielbiani przez najmłodszych? Dziadkowie to w głowach dzieci symbol ostoi bezpieczeństwa, miłości i ciepła. Dzięki nim dzieciństwo jest pełne uśmiechu i beztroski. Za co kochamy dziadków najmocniej?

983

Za to,  że kochają bezwarunkowo

Dziadkowie nie oczekują niczego w zamian (chyba, że buziaka ) i nie wymagają, aby ich wnuki znały biegle kilka języków i grały na skrzypcach w wieku 4 lat. Dla nich zawsze jest najpiękniejszy, najmądrzejszy i najukochańszy. Łatwiej przychodzi im wybaczanie i zawsze trzymają kciuki do końca, będąc najwierniejszymi kibicami wnuka. Są dumni i wzruszeni z każdego sukcesu, a laurki i zdjęcia kolekcjonują od pierwszych dni życia dziecka. Nigdy nie zapomną o urodzinach ani imieninach (a tym samym o żadnym upominku). Może i pozwalają wchodzić sobie na głowę i często celowo rozpieszczają maluchy, ale ciężko mieć im to za złe, gdy widzi się szczęśliwe buzie swoich pociech.

Za to, że zawsze pomogą

Nie możesz odebrać na czas dziecka z przedszkola? Nie masz nic na obiad? A może chcielibyście wyjść wieczorem na kolację i ktoś musi położyć dzieci spać? Dziadkowie spieszą z pomocą! Nieważne czy mają 5, 50 czy 500km. Przyjadą, ugotują, położą, wyściskają. Zabiorą na wakacje, do zoo, na spacer, na plac zabaw.

Za to, że mają czas na zabawę

Mimo, że czasy się zmieniły i część dziadków nadal pracuje, to nie prowadzą tak szaleńczego trybu życia jak ich dzieci. Są bardziej cierpliwi i wyrozumiali dla powolnych ruchów malucha i zawsze poświęcą dziecku tyle czasu, ile potrzebuje.

Za to, że słuchają

Dzieci doceniają, że z dziadkami można poważnie porozmawiać. Nawet jeśli początkowo tematy są raczej błahe. Dziadek wypyta o przedszkole, o kolegów, opiekunki. Pamiętają imiona i traktują poważnie każdą opowieść dziecka. Mądrze doradzają i wiedzą, kiedy maluch potrzebuje się wygadać.

Za to, że świetnie opowiadają

Dziadkowie to ogromna skarbnica wiedzy dla wnuków. W ich oczach mądrość dziadków i doświadczenia to studnia bez dna. Dzieci uwielbiają słuchać różnych historii, bajek i opowiadań. A najbardziej tych związanych z dzieciństwem ich własnych rodziców. Tylko od dziadków mogą dowiedzieć się jacy byli ich mama i tata, gdy byli w tym samym wieku co oni. Dzieci kochają takie opowieści!

To-najpiekniejsze-zyczenia-dla-babci-i-dziadka!-Wybierz-idealny-wierszyk

Za to, że uczą jak żyć

Dziadkowie zawsze wiedzą co jest ważne, a co nie. Nauczą dziecko dystansu do życia, problemów i siebie samego. Przywiązują większą wagę do tradycji niż rodzice, dlatego to dzięki nim nasze maluchy rozumieją jak ważna jest rodzina. Dzięki swojemu doświadczeniu nie wpadają w panikę bez powodu i potrafią uspokoić w sytuacjach, gdy inni tracą głowę.

Za to, że sami się uczą

Wnuki, zwłaszcza gdy są małe, kochają uczyć dziadków technologicznych nowinek. Pokażą jak włączyć ulubiony serial na netflixie albo piosenkę na youtube. Nauczą sterować autkiem, włączą i pokażą jak bawić się elektroniczną zabawką. Zadają pytania i zapamiętują informacje przekazane przez wnuka. Dzięki temu dzieci wiedzą, że dziadek uważnie ich słuchał oraz czują się dzięki temu ważni i mądrzy.

Za to, że świetnie gotują

Kto z nas nie wspomina wspaniałych potraw swojej babci? Każde dziecko kocha jeść u dziadków, bo tylko u nich zawsze dostanie to co lubi, w najlepszym wydaniu. Dziadkowie nie idą na skróty i zawsze zdobędą produkty najwyższej jakości, świeże owoce i warzywa i mięso z pewnego źródła. Obiady u dziadków, nigdzie nie smakują tak samo dobrze.

Źródło:

https://polki.pl/rodzina/