Wybierz sport idealny dla siebie

Moda na zdrowy styl życia zatacza coraz szersze kręgi. Wiele osób jest już świadomych tego, żeby aby zdrowo i długo żyć musi się odpowiednio odżywiać. Oprócz dobrej diety równie ważna jest jednak kondycja fizyczna, która ma wpływ nie tylko na to, ile ważymy, ale także na to, jak funkcjonuje nasz organizm. Jeżeli więc decydujemy się na uprawianie sportu przed nami trudna decyzja, jaką dyscyplinę wybrać, aby była dla nas najbardziej odpowiednia.

Każdy z nas ma inną osobowość, wiec nie każdy sport będzie idealny dla wszystkich. Oprócz tego liczą się również cele, jakie chcemy osiągnąć. Jedni chcą poprawić swoją kondycję fizyczną, inni zadbać o swoje zdrowie, jeszcze inni pragną zrzucić kilka kilogramów. Podejmując więc trudną decyzję o tym, co chcemy zacząć trenować, musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, które pomogą nam wybrać ten najbardziej odpowiedni dla nas.

arcrio-sport-12

Temperament

Od naszego usposobienia zależy, czy powinniśmy zdecydować się na sport uprawiany w większej grupie, czy też zajęcia, w których będziemy uczestniczyć indywidualnie. Jeżeli jesteśmy osobą towarzyską, która dobrze czuje się wśród innych i lubi ducha rywalizacji świetnym pomysłem będą sporty zespołowe. Treningi siatkówki są doskonałą okazją do tego, by poznać nowych ludzi i spędzić miło czas w gronie znajomych.

Jeżeli niespecjalnie lubimy z kimś konkurować, ale też nie przepadamy za ćwiczeniami w samotności wybierzmy się na zajęcia fitness. Trening poprowadzony przez specjalistę z pewnością efektywnie poprawi naszą kondycję a w zależności od tego, jaki jego rodzaj wybierzemy, pomoże też schudnąć i ukształtować pożądaną przez nas sylwetkę. W dodatku fitness jest sportem, na który możemy wybrać się z gronem bliskich koleżanek i w międzyczasie trochę poplotkować. A która kobieta tego nie uwielbia?

Od treningów możemy jednak oczekiwać też tego, że będą dla nas chwilą na oderwanie się od codziennych obowiązków. To czas, kiedy mamy możliwość pobyć samemu ze swoimi myślami. Niekoniecznie potrzebujemy wtedy towarzystwa innych osób. W takiej sytuacji świetnyminfografika-martes2 pomysłem będą biegi. Godzinny trening w samotności to idealny sposób na relaks, a przy okazji poprawę kondycji.

Motywacja

Różne pobudki kierują nami, gdy chcemy zacząć trenować. Mogą to być:

  • chęć poprawy kondycji fizycznej,
  • marzenia o zgrabnej sylwetce,
  • zrzucenie zbędnych kilogramów.

W zależności od tego, który cel postawimy sobie jako nadrzędny powinniśmy szukać odpowiadającej mu dyscypliny. Jeśli marzymy o szczupłej sylwetce najlepiej postawić na bieganie. Nasz trening powinien być wówczas raczej dłuższy i mniej intensywny. Forsowanie swojego ciała zbyt szybkim tempem może nas niepotrzebnie zmęczyć i zniechęcić. Warto więc zarezerwować sobie przynajmniej godzinę w ciągu dnia, a bieg poprzedzić odpowiednią rozgrzewką.

Wspieranie naszej diety odchudzającej sportem będzie najbardziej efektywne, gdy do biegów dołączymy też jazdę na rowerze, która świetnie sprawdza się jako spalacz kalorii. Jeśli uwielbiamy ruch możemy śmiało dołączyć do tego taniec lub zajęcia fitness. Po godzinnym treningu możemy pozbyć się nawet 400 kcal. Przy okazji tego typu zajęcia pomogą nam uwolnić sporą dawkę endorfin i polepszyć nasz humor na długi czas.

Poprawie naszej ogólnej kondycji i wzmocnieniu odporności organizmu zdecydowanie najlepiej będzie służyło pływanie. Za jego sprawą wzmocnią się nasze mięśnie, wyszczupli brzuch, a talia stanie się idealnie wymodelowana. Jedna godzina wystarczy, by spalić nawet 600 kcal. Dodatkowo wzmocnimy też mięśnie kręgosłupa. Zajęcia na basenie hartują nasz organizm i zwiększają jego ogólną wydolność.

Woman Swimming

W dzisiejszych czasach, kiedy uprawianie sportu stało się równie modne, co chodzenie do kina czy zdrowe odżywianie, odnalezienie dla siebie odpowiedniej dyscypliny nie jest niczym szczególnie trudnym. Odpowiadając sobie na tych kilka postawionych wcześniej pytań z łatwością znajdziemy coś odpowiedniego dla nas. Potem wystarczy odrobina chęci, by zarazić się tym sportowym szaleństwem.

Źródła: www.abczdrowie.pl, www.styl.pl